Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Tatra Phoenix pro těžbu keramických jílů

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 20. 11. 2018 • 13:27
4
Společnost Tatra Trucks a.s. dodala společnosti SKALDO a.s. nová vozidla modelové řady Phoenix, která mají sloužit v lomech.

Společnost Tatra Trucks a.s. nabízí širokou paletu vozidel na základech modelové řady Phoenix a společnosti SKALDO a.s. dodala v první polovině letošního listopadu osm nových vozů v provedení pracovní stroj s nosností 25 tun. Vozidla firma využije v lomech v západních Čechách při těžbě keramických jílů.

„Společnost SKALDO a.s. má ve svém vozovém parku již 36 vozidel Tatra, proto jsme rádi, že je doplní o dalších osm kusů, které budou využívány v západních Čechách, kde je dlouholetá tradice v těžbě keramických jílů. Automobilka Tatra Trucks i díky této zakázce potvrzuje postavení lídra na trhu speciálních vozidel pro těžební průmysl,“ řekl Radek Suk, manažer pro klíčové zákazníky kopřivnické automobilky.

Slavnostní předání vozidel Tatra Phoenix proběhlo na kopřivnickém polygonu společnosti Tatra Trucks a.s. Zaměstnanci firmy SKALDO a.s. si mohli při převzetí nové nákladní vozy vyzkoušet v terénu jednoho z nejrozsáhlejších zkušebních areálů ve střední Evropě. Následně si prošli výrobní halu, kde shlédli výrobu vozidel značky Tatra.

„V západních Čechách, tedy lokalitě, kde se těží keramické jíly, mají vozidla Tatra už dlouholetou tradici. V průběhu našeho podnikání jsme zkoušeli i jiné značky vozidel, ale vzhledem k charakteru terénu, ve kterém při těžbě jezdíme, jsme se vždy pokorně vrátili k tatrovkám. Nová vozidla Tatra Phoenix využijeme hlavně při samotné těžbě keramických jílů a také pro skrývkové práce,“ řekl při předání Ignác Salva, majitel společnosti SKALDO a.s.

Kopřivnická automobilka představila modelovou řadu Phoenix s interním označením 158 v roce 2011. Zcela nový nákladní automobil, který v současnosti představuje vlajkovou loď značky Tatra, vznikl ve spolupráci s významným výrobcem nákladních vozidel DAF a skupinou PACCAR.

Tato modelová řada vozidel značky Tatra sice využívá kabiny a pohonné jednotky, jejichž dodavatelem je DAF, ale byla zkonstruována v Kopřivnici a zde také probíhá její výroba. Základem Phoenixu je i samozřejmě tradiční konstrukce s páteřovou nosnou rourou a výkyvnými polonápravami.

Tatra Phoenix získala v roce 2012 titul Nejlepší plněpohonné vozidlo v prestižní anketě International Truck of the Year, vyváží se do tří desítek zemí světa a zákazníkům bylo dodáno již téměř dva tisíce vozidel této modelové řady.

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku