Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Tatra Trucks loni vyrobila 1181 vozidel, je to stejně jako předloni

ČTK ČTK 18. 1. 2021 • 05:56
12
3
Zobrazit náhledy (12)
Tatra Tatra Tatra Tatra Tatra Tatra Tatra

Kopřivnická automobilka Tatra Trucks loni vyrobila 1181 nákladních automobilů, stejně jako v roce 2019. Prodala 1186 vozů, meziročně přibližně o 100 méně. Téměř 60 procent mířilo na export, přes 40 procent šlo na český a slovenský trh. V tiskové zprávě to sdělil mluvčí automobilky Andrej Čírtek.

Automobilka podle něj v roce 2020 i přes koronavirovou pandemii a propad automobilového průmyslu mírně překročila své plány. Pro rok 2021 plánuje srovnatelný objem výroby a prodejů jako loni. Tatra Trucks byla jednou z mála firem v automobilovém průmyslu, které loni po propuknutí pandemie nepřerušily výrobu.

"I když ještě nezveřejňujeme hospodářské výsledky, můžu říci, že se nám díky zavedeným organizačním opatřením a oboustranně vstřícné spolupráci se všemi obchodními partnery povedlo nejen zajistit výrobu bez přerušení, ale i překročit plánované obchodní a ekonomické cíle na rok 2020," uvedl ekonomický ředitel a místopředseda představenstva firmy Miloslav Mahut.

Čírtek uvedl, že Tatra loni s partnerskými společnostmi získala nové zakázky a vyrobila unikátní vozidla. "Především šlo o dodávku 41 hasičských speciálů Tatra Force 4x4 s opcí na dalších pět kusů pro hasičské jednotky spolkové země Braniborsko," uvedl mluvčí. "Jde o první takto velkou objednávku hasičských vozů Tatra z Německa, kde působí velmi silná konkurence," uvedl Čírtek.

V září podepsali zástupci společnosti Tatra Export a polské firmy Huta Stalowa Wola smlouvu o spolupráci na projektu obrněného vozidla s podvozkem Tatra 4x4, které nabídnou polské armádě.

Tatra chce expandovat i na brazilském trhu. "Vedle rozšíření spolupráce s brazilským obranným průmyslem by mělo letos dojít ke zřízení výrobního závodu přímo v Brazílii, který by produkoval automobily Tatra určené především pro tamní civilní trh," uvedl Čírtek.

Firma vyrábí sériové nákladní vozy i speciální automobily na míru. V roce 2019 vytvořila provozní zisk před odpisy 365 milionů korun a tržby jí vzrostly meziročně o více než dvě miliardy na 5,88 miliardy korun. Tatra Trucks má přes 1000 zaměstnanců, dalších víc než 600 lidí pracuje v dceřiné firmě Tatra Metalurgie. Patří do skupiny Czechoslovak Group miliardáře Michala Strnada.

Související články

Témata
19. 1. 2021 15:02
Re: V CELE !!!
Značku TATRA bych vůbec nezatěžoval nějakým podvodným psychopatem-histónem jménem Marek Havlíček. :-[] Hlavně s tím jožinem nejezděte do tý Afriky. :-[]
19. 1. 2021 07:38
Re: V CELE !!!
Tatra dobrá, ale nesmí se jí ujmout podvodník, jako teď s parodií na výlet Kolem světa 2. Kdy to lidem zrušili, ale peníze nevrací i když říkají že vrací, ale jen se snaží prodávat další a další. Motor si rozbili, nástavbu taky a hledají kluka s dílnou (nebo dírou?). Osobně jsem ale zvědavý na nové montážní závody kompletující polotovary Tatra i v jiných zemích - jižní amerika atd.
18. 1. 2021 13:31
TATRA VZDY V CELE !!!
TATRA VAS DOSTANE DAL
TATRA CESTU NEPOTŘEBUJE TVORI JI
TATRA BEST IN COVID
KAZDE AUTO CASEM ZCHATRA VEKY PRECKA JENOM TATRA !!!

BLYAT FAKIN TRUE !!! DIESEL AIR COOLING V8 :yes: :yes: :yes: :-!

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku