Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Tatra Trucks se podílí na realizaci dopravních staveb na Moravě

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 28. 4. 2018
5
3
Společnost Tatra Trucks jako jeden z nejvýznamnějších průmyslových podniků a zaměstnavatelů ve svém regionu spolupracuje se Sdružením pro rozvoj dopravní infrastruktury na Moravě.

Společnost Tatra Trucks si je vědoma své společenské odpovědnosti, proto podporuje několik projektů a organizací, které napomáhají rozvoji kraje. Jednou z nejnovějších aktivit této společnosti je spolupráce se Sdružením pro rozvoj dopravní infrastruktury na Moravě (SRDIM), která má napomoci rychlejšímu postupu při realizaci dopravních staveb v Moravskoslezském regionu, ale i Olomouckém a Zlínském regionu.

SRDIM vzniklo už v roce 2010 z inciativy několika fyzických osob, které chtěly přispět ke zlepšení dopravní dostupnosti a infrastruktury na střední a východní Moravě. Ty jsou podle sdružení nezbytnou podmínkou pro hospodářské oživení a další rozvoj tamní oblasti, která se potýká mimo jiné s vysokou nezaměstnaností.

Sdružení, v jehož čele stojí bývalý hejtman Zlínského kraje Libor Lukáš, považuje dopravní situaci na Moravě za ne zrovna utěšenou a odpovídající významu regionu.

Od listopadu 2015 díky společně podepsané deklaraci SRDIM spolupracuje se Sdružením pro rozvoj Moravskoslezského kraje. Činnost SRDIM podporují zástupci významných měst, obcí a řada klíčových průmyslových podniků a podnikatelských subjektů. Nyní se k nim přidává i kopřivnická Tatra Trucks.

„Podporujeme SRDIM proto, že Morava je naším domovským regionem a víme, že kvalitní dopravní infastruktura je pro rozvoj regionu velmi důležitá. Díky ní by sem mohli najít cestu další investoři i potenciální obchodní partneři. Samozřejmě může pomoci i flexibilitě pracovních sil a ochotě zaměstnanců za prací cestovat. V době, kdy je velmi obtížné najít kvalitní pracovníky, je to obzvláště důležité,“ uvedl Radek Strouhal, generální ředitel společnosti Tatra Trucks.

Navíc ke zkvalitnění silniční infrastruktury se Tatra částečně zavázala už v roce 2014 jako jeden z partnerů orgánů místní samosprávy ve Strategickém plánu rozvoje města Kopřivnice. Letos v létě se chystá Tatra Trucks s dotační podporou spustit velkou investici v podobě rekonstrukce takzvaného středního traktu kopřivnické továrny. Součástí projektu je rovněž změna logistiky, a tudíž zlepšení dopravní infrastruktury v okolí.

„Podpora ze strany kopřivnické Tatry je pro nás velmi důležitá. Tatra je tradiční česká značka, která patří mezi významné podniky se silným renomé. A právě tito podporovatelé dávají našim snahám a argumentům patřičnou váhu. Spolupráce s Tatrou tedy přinese prospěch celému našemu regionu,“ řekl Libor Žádník, výkonný místopředseda SRDIM.

SRDIM v současné době bojuje především za dostavbu dálnice D49 v úseku Hulín-Fryšták-Vizovice-hranice České republiky a Slovenské republiky (součástí je rovněž obchvat Zlína) a dálnice D55 na trase Otrokovice-Staré Město-Břeclav. Petici, kterou podepsalo skoro 18 tisíc občanů, předali zástupci sdružení na začátku dubna předsedovi vlády Andreji Babišovi, Petičnímu výboru Senátu a následně i předsedovi poslanecké sněmovny ČR. Sdružení tak deklarovalo vůli a zájem veřejnosti, aby se začalo co nejrychleji stavět bez ohledu na spory s ekologickými aktivisty.

Sdružení pro rozvoj dopravní infrastruktury na Moravě pořádá také dvě konference: na jaře v Olomouci je to Moravské dopravní fórum a na podzim v Luhačovicích pak Střední Morava – křižovatka dopravních a ekonomických zájmů, která se bude konat s mezinárodní účastí. Na akcích se scházejí investoři, zástupci obcí, měst, výrobních podniků ve stavebnictví či politici a diskutují právě o akutních problémech dopravní infrastruktury.

Související články

Témata

Diskuse: Přidat názor

Tatra Trucks - Kopřivnice - Morava
henry.prta
| 28. 4. 2018
taky me to zaujalo.. mozna tim testuji kvalitu provedene prace nove silnice...
Avatar - JirkaV8
Tatra Trucks - Kopřivnice - Morava
JirkaV8
| 28. 4. 2018
Jen nechápu,proč u nadpisu o dopravních stavbách je obrázek se svozem kulatiny. Tady se Rasťo učil jezdit s Phoenixem [odkaz] :-)
Avatar - praděda7
Tatra Trucks - Kopřivnice - Morava
praděda7
| 28. 4. 2018
:yes:

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku