Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Tesla již zřejmě testuje nový crossover Model Y v provozu. Tohle jsou jeho první záběry

Ondřej Mára Ondřej Mára 4. 10. 2019 • 15:12
16
2
Zobrazit náhledy (16)
Tesla Model Y Tesla Model Y Tesla Model Y Tesla Model Y Tesla Model Y Tesla Model Y Tesla Model Y Tesla Model Y Tesla Model Y Tesla Model Y Tesla Model Y

Elon Musk představil crossover Tesla Model Y již v březnu tohoto roku, teprve nyní se však podařilo natočit vůz během testování v provozu.

Připravovaný crossover Tesla Model Y jsme dosud znali především z materiálů pořízených samotnou automobilkou, nyní se však na internetu objevilo i první video, které zachycuje jízdu Modelu Y v reálném provozu.

Video mělo být pořízeno nedaleko sídla Tesla v kalifornském Palo Alto. A jak už nejspíš někteří z vás podle podivných úhlů záběru poznali, první videa Tesly Model Y na silnici byly pořízeny díky funkci TeslaCam v Tesle Model 3.

Samotné video sice nic moc nového neukazuje, podle jeho autora je však design Modelu Y skutečně nenápadný. V první chvíli si prý dokonce ani neuvědomoval, že právě potkal připravovaný crossover, prozradil v komentářích pod jedním z videí. Jinak by se prý neváhal otočit a pořídit ještě pár záběrů chystané novinky. Nejedná se však o úplně první záběry nového elektrického crossoveru v ulicích.

Jak připomíná web InsideEV’s, který na první video Modelu Y v provozu upozornil, první snímek Tesly Model Y u nabíjecí stanice se na Twitteru objevil již 10. května. Tehdy se však jednalo pouze o fotografii vozu, který sledovala Tesla Model S se speciálním kamerovým ramenem na střeše. Nejednalo se tak o běžný testovací vůz, ale model určený k pořízení propagačních materiálů.

Před pár dny spatřený černý crossover už ale vzbuzuje dojem, že automobilka testuje a ladí první prototypy. Ostatně jak sama automobilka dodala ve svém prohlášení k ekonomickým výsledkům druhého čtvrtletí 2019: „Ve druhém čtvrtletí začaly v závodu ve Fremontu probíhat přípravy na výrobu Modelu Y. Díky značnému přesahu komponent Modelu 3 a Modelu Y jsme schopni využít stávající výrobní zázemí i při vývoji výrobního zařízení pro Model Y.

A proč je vlastně kolem Modelu Y takové pozdvižení? Protože by mohl být pro další budoucnost značky naprosto zásadním. Výrobní náklady na Model Y by měly být jen minimálně vyšší, než u sedanu Model 3. Očekává se však, že díky vyšší poptávce po SUV a vyšším průměrným cenám těchto vozů bude Model Y podstatně výnosnější, než Model 3.

Se zahájením výroby Modelu Y se však počítá zhruba na podzim příštího roku a první zákazníci se svých crossoverů dočkají před koncem roku 2020. Základní model Standard Range by měl startovat na ceně od 39.000 dolarů (cca 918.000 Kč), cena vrcholného modelu Performance by se pak měla pohybovat od 61.000 dolarů (cca 1.436.000 Kč).

Související články

Témata
Avatar - WinDiesel
4. 10. 2019 13:43
Re: Ehm, Tesláci moji milí
Podle palců dolů tady máme cca 4 až 4 TeslaMusk vylizovačů :D :D :D
Jestli je budeš pořád ssrrátt tak sáhnou k násili, ale ještě před tím na tebe udělají zlý :-[] Grétafejs. :-!

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud