Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Tesla Model S Plaid stanovila nový rekord na Nürburgringu, Porsche nadělila 12 sekund

Ondřej Mára Ondřej Mára 10. 9. 2021 • 19:27
23
76
Zobrazit náhledy (23)
Tesla Model S Plaid Tesla Model S Plaid Tesla Model S Plaid Tesla Model S Plaid Tesla Model S Plaid Tesla Model S Plaid Tesla Model S Plaid Tesla Model S Plaid Tesla Model S Plaid Tesla Model S Plaid Tesla Model S Plaid Tesla Model S Plaid Tesla Model S Plaid Tesla Model S Plaid Tesla Model S Plaid Tesla Model S Plaid Tesla Model S Plaid Tesla Model S Plaid

Model S Plaid překonal Porsche Taycan o necelých 12 sekund a připsal si rekord pro nejrychlejší produkční elektromobil.

O rekordní jízdě Tesla Model S Plaid na slavném Nürburgringu se poprvé hovořilo již v roce 2019, kdy zde měla automobilka údajně stanovit čas okolo 7 minut a 23 sekund. Tehdy se však jednalo o neoficiální výsledky, dosažené s vývojovým prototypem. Jenže vývoj už skončil, verze Plaid se prodává a tak nadešel čas na oficiální pokus.

K němu měla automobilka použít naprosto standardní Model S Plaid bez jakýchkoliv změn – přesně tak, jak vyjel z továrny. Alespoň to na Twitteru uvádí Elon Musk, který se zde také pochlubil výsledky dvou jízd. V jedné vůz dosáhl času 7:35.579, v té rekordní už ale okruh zajel za 7:30.909 při průměrné rychlosti 166.320 km/h.

Dosavadního držitele rekordu mezi produkčními elektrickými sedany, kterým bylo od srpna 2019 Porsche Taycan Turbo s časem 7:42, tak Tesla Model S překonala s poměrně výraznou rezervou necelých 12 sekund. Původně však Musk sliboval ještě větší časový rozdíl.

Když se totiž v září 2019 začaly šířit spekulace, podle kterých zvládl prototyp Model S Plaid okruh na Ringu o téměř 20 sekund rychleji než Porsche, Elon Musk prostřednictvím Twitteru reagoval, že jde pouze o začátek a že tyto okruhové časy budou časem překonány i sedmimístným produkčním Modelem S Plaid.

video

To se sice nestalo, i tak je ale výsledek elektrického sedanu impozantní. Ani mezi produkčními sedany se spalovacími motory už totiž není mnoho rychlejších konkurentů. Za zmínku ale jistě stojí například Mercedes-AMG GT63S s časem 7:27.800 nebo Jaguar XE SV Project 8 s časem 7:23.164. Ve světě dvoudveřových sporťáků už je situace jiná, ovšem i to se může do budoucna změnit.

Musk už totiž na Twitteru zmínil, že příště by mohl Model S Plaid vyrazit na okruh v upravené verzi s vylepšenou aerodynamikou, karbonovými brzdami a okruhovými pneumatikami, což by mohlo čas na 20,6 kilometru dlouhé trati citelně ovlivnit.

Související články

Témata
Avatar - Ondore
13. 9. 2021 13:03
Perlička na záver
Kto z vás má odvahu skúsiť takýto závod so svojim autom?
https://www.youtube.com/watch?…
Avatar - Barrichello
12. 9. 2021 17:36
Avatar - Barrichello
12. 9. 2021 13:58
Re: Cha cha cha
Nikoho nezajímá emise na obyvatele, ale celké emise Číny. Ty porovnávej, kolik toho ti užvanění kecalové vypustí za rok doma a pak co nacintaj na papír, a ještě kolik emisí vypustí mimo území číny, tj na uzemí ruska a afriky a dalších zemí svým ničením lesů a těžbou všeho možného + všechny ty cetky so se denně vozí z číny do evropy a usa.


to je tolik emisí, že druhá země za čiínou toho vypustí o 40% méně


To začni počítat, googlisto :-)
12. 9. 2021 13:52
Re: Cha cha cha
Tak a co zahodit emoce a nakouknout za oponu populismu?

Čína má produkci CO2 v přepočtu na obyvatele (což má blíže tomu co chceme odhalit) jen o málo vyšší než ČR (zde záleží na zdroji dat - nekde je na tom ČR ještě hůře než Čína)

A další zajímavost - ČR má největší emise CO2 na obyvatele z celé EU.
--------------------------
Vše volně dohledatelné na internetu během pár vteřin....
Avatar - Barrichello
12. 9. 2021 11:59
Re: Cha cha cha
Brazílie opakovaně uvedla, že by svět měl platit, pokud chce zachránit větší část pralesa. Brazilský ministr životního prostředí Ricardo Salles na twitteru na Bidena reagoval slovy: "Jen jedna otázka: Bidenova pomoc 20 miliard dolarů, to má být ročně?".


Zelení soudruzi budou muset cálovat, miliardy a biliony ročně, jinak se furt bude kácet, pěstovat bavlna, vysychat jezera, řeky, vysypávat do řek odpaadky, pálit pneumatiky, vyhazovat rekatory do moře atd atd.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud