Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Tesla vylepšila Model S a Model X. Nabíjejí se rychleji a dojedou ještě dál

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 24. 4. 2019
44
4
Zobrazit náhledy (44)
Tesla S Tesla S Tesla S Tesla S Tesla S Tesla S Tesla S Tesla S Tesla S Tesla S Tesla S Tesla S Tesla S Tesla S Tesla S Tesla S Tesla S Tesla S Tesla S Tesla S Tesla S Tesla S Tesla S Tesla S Tesla S Tesla S Tesla S Tesla S Tesla S Tesla S Tesla S Tesla S Tesla S Tesla S Tesla S Tesla S Tesla S Tesla S Tesla S

Tesla oficiálně oznámila novinky, které připravila pro Model S a Model X. Cílem byl především nárůst dojezdové vzdálenosti na jedno nabití.

V posledních měsících se hovoří hlavně o Tesle Modelu 3, americká společnost Elona Muska však nezapomněla modernizovat ani své dřívější produkty – limuzínu Model S a sportovně-užitkový Model X. Hlavní změnou je modernizace elektromotoru v útrobách, jenž sem putuje právě z Modelu 3. Cílem bylo především efektivnější nabíjení a zvýšení dojezdové vzdálenosti.

V Americe používaný cyklus EPA tak nyní pro vrcholovou specifikaci Modelu S slibuje dojezd 370 mil (595 km) na jedno nabití, Model X urazí 325 mil, tedy nějakých 523 kilometrů. To vše bez jakýchkoliv zásahů do akumulátorů s kapacitou 100 kWh.

Dále Tesla říká, že vylepšila hodnoty výkonu a točivého momentu, byť v tomto případě konkrétní čísla zatím neprozradila. Oba vozy jsou teď schopny nabíjet rychleji -  na nejnovějších V3 superchargerech výkonem až 200 kW, na běžnějších V2 nabíječkách výkonem 145 kW.

Není to ale jen o elektrickém pohonném ústrojí. Vozy zároveň dostávají jinačí typ pneumatik a zapracovalo se i na vzduchovém odpružení, které má nyní pomáhat k ještě efektivnější jízdě.

Omlazené Tesly začnou opouštět výrobní linky továrny v kalifornském Fremontu již tento týden, přičemž systém online objednávek je již spuštěn. Zatím není jasné, kdy odstartují dodávky „faceliftu“ na evropské trhy.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Avatar - JDM
Re: Re: Re: No,
JDM
| 25. 4. 2019
Rusové by nikdy tu kapitalistickou firmu se sfusovanejma raketama nikdy nekoupili .. ani zadarmo...
Avatar - CICERO
Re: Re: No,
CICERO
| 25. 4. 2019
Nikdy, Nikdy Tesla, Nikdy! Tesla nezkrachuje! Ikdybych měl Space X prodat Rusům, Tesla bude pořád na trhu ! ´´mrk, mrk´´
Avatar - JDM
Re: No,
JDM
| 25. 4. 2019
Ještě že se vyskytují odborníci jako ty >:D letos už to Tesla zapíchne?nebo až příští rok? >:D
No,
steny007
| 25. 4. 2019
a Tesla, po vyjímečně ziskovém půlroce, i po tom co se rozběhla výroba Teslofanatiky vzhlíženého modelu 3, který měl být řešením na všechny finanční problémy Tesly, hlásí mnohem větší ztrátu než se čekalo. 702 mil. $, to je to samý jako před rokem, takže i s modelem 3 je Tesla zpět, tam kde byla >:-[] >:-[]

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku