Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Testujeme novou Škodu Enyaq Coupé: Prohlédněte si velkou galerii i video

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 5. 9. 2021 • 09:37
88
42
Zobrazit náhledy (88)
Škoda Enyaq Coupe Škoda Enyaq Coupe Škoda Enyaq Coupe Škoda Enyaq Coupe Škoda Enyaq Coupe Škoda Enyaq Coupe Škoda Enyaq Coupe Škoda Enyaq Coupe Škoda Enyaq Coupe Škoda Enyaq Coupe Škoda Enyaq Coupe Škoda Enyaq Coupe Škoda Enyaq Coupe Škoda Enyaq Coupe Škoda Enyaq Coupe Škoda Enyaq Coupe Škoda Enyaq Coupe Škoda Enyaq Coupe Škoda Enyaq Coupe Škoda Enyaq Coupe Škoda Enyaq Coupe Škoda Enyaq Coupe Škoda Enyaq Coupe Škoda Enyaq Coupe Škoda Enyaq Coupe Škoda Enyaq Coupe Škoda Enyaq Coupe Škoda Enyaq Coupe Škoda Enyaq Coupe Škoda Enyaq Coupe Škoda Enyaq Coupe Škoda Enyaq Coupe Škoda Enyaq Coupe Škoda Enyaq Coupe Škoda Enyaq Coupe Škoda Enyaq Coupe Škoda Enyaq Coupe Škoda Enyaq Coupe Škoda Enyaq Coupe Škoda Enyaq Coupe Škoda Enyaq Coupe Škoda Enyaq Coupe Škoda Enyaq Coupe Škoda Enyaq Coupe Škoda Enyaq Coupe Škoda Enyaq Coupe Škoda Enyaq Coupe Škoda Enyaq Coupe Škoda Enyaq Coupe Škoda Enyaq Coupe Škoda Enyaq Coupe Škoda Enyaq Coupe Škoda Enyaq Coupe Škoda Enyaq Coupe Škoda Enyaq Coupe Škoda Enyaq Coupe Škoda Enyaq Coupe Škoda Enyaq Coupe Škoda Enyaq Coupe Škoda Enyaq Coupe Škoda Enyaq Coupe Škoda Enyaq Coupe Škoda Enyaq Coupe Škoda Enyaq Coupe Škoda Enyaq Coupe Škoda Enyaq Coupe Škoda Enyaq Coupe Škoda Enyaq Coupe Škoda Enyaq Coupe Škoda Enyaq Coupe Škoda Enyaq Coupe Škoda Enyaq Coupe Škoda Enyaq Coupe Škoda Enyaq Coupe Škoda Enyaq Coupe Škoda Enyaq Coupe Škoda Enyaq Coupe Škoda Enyaq Coupe Škoda Enyaq Coupe Škoda Enyaq Coupe Škoda Enyaq Coupe Škoda Enyaq Coupe Škoda Enyaq Coupe

V okolí Mnichova máme příležitost vyzkoušet nové karosářské provedení zamaskovaného elektrického SUV Škodovky.

Elektrické SUV Enyaq Coupé iV je druhým samostatným elektromobilem v nabídce značky Škoda. Příď po B sloupky a pracoviště řidiče jsou kompletně shodné s klasickým Enyaqem, to podstatné se odehrálo vzadu. Zkosená střecha má navozovat dojem atraktivního kupé, čímž mladoboleslavská automobilka vlastně vstupuje do zcela nového segmentu.

Nabídka pohonů a akumulátorů kopíruje standardní Enyaq, u nás budou k dispozici dvě velikosti baterek a tři výkonnostní provedení nabízející pohon zadních i všech kol. Technika maskovaných prototypů ukrývá verzi 80, tedy s největší baterií o kapacitě 82 kWh (využitelných 77 kWh) a jedním elektromotorem na zadní nápravě, jenž má maximální výkon 150 kW a 310 newtonmetrů točivého momentu. Enyaq Coupé s ním na stovku zrychlí za 8,7 sekundy a pokračovat může na 160 km/h. Nabíjení výkonem 125 kW je pro SUV-kupé standardem.

video

Karosářská novinka se navzdory zkosené zádi chlubí zavazadlovým prostorem s objemem 570 litrů, což je jen o patnáct litrů méně než u klasiky. Auto má díky propracované aerodynamice součinitel odporu pouhých 0,247, takže shodně naspecifikované SUV-kupé by na jedno nabití mělo zvládnout o 10 až 15 kilometrů více než standardní Enyaq. Kola mají od devatenácti do jednadvaceti palců a samozřejmě nechybí ani atraktivní výbavové prvky – prosklená střecha (dodávaná standardně), head-up displej či svítící maska Crystal Face.

Na jízdní dojmy s maskovanými prototypy se na našem webu můžete těšit co nevidět. Do té doby si prohlédněte bohatou fotogalerii přímo z testování a zhlédnout můžete rovněž krátké video, kde jsme si posvítili na prostor ve druhé řadě. Zajímá-li vás novinka podrobněji, nezapomeňte sledovat náš Instagram profil @auto.cz, kde zveřejňujeme fotky a videa bezprostředně z místa.

Které provedení Škody Enyaq se vám líbí více?
  • Klasické
    19,6%
  • SUV-kupé
    80,4%
Děkujeme za váš hlas.
Celkem hlasovalo 296 čtenářů.

Související články

Témata
Avatar - Emel
6. 9. 2021 13:18
Re: Rostoucí Marže - musíme pogratulovat
No ale kdyby byl někdo schopnej bouchat béčkový EV za 450, tak jich prodá spoustu... a třeba Renault těch Zoe už relativně dost prodal. Prostě... pořád mi to nějak neladí.
Avatar - Emel
6. 9. 2021 13:16
Re: Proč jsou EV drahý
Zase ale máš konkurenční prostředí, ne? V tom množství výrobců by měla konkurence zajistit, že cena půjde dolů. Nehledě na to, že na každý prodaný EV auto ušetří automobilka nemalej balík za CO2 pokuty (letos myslím 1,66x95x95€ s korekcí na váhu).
Teď přišlo čínský EVSUV... a taky je drahý. Plánovaná levná Dacia - to je chudáček... a levný to pořád není.
6. 9. 2021 11:50
Proč jsou EV drahý
Když nastavuješ cenu nového výrobku, tak se samozřejmě snažíš to nacenit co nejvýše. V Evropě je poměrně dost zemí, které platí část prodejní ceny za koncového zákazníka, takže "proč to nevyužít". Stačí se podívat na koncové ceny v Číně nebo na cenu přestavby Lady Niva na EV - viz https://cnn.iprima.cz/…isic-korun-32224 (odkaz je zkrácený, tedy nefunkční).
Avatar - Emel
6. 9. 2021 11:04
Re: Tesla
Škodovka letos prodala 51t aut, z toho je 10t Fabií a odhadem třeba 3t kombíků. Pokud by půlka kupců koupila jinou škodovku a půlka jinou značku nebo nic, no tak Škodovka přijde o 1500 registrací a tržní podíl jí spadne o procentní bod na 33,5%.
5. 9. 2021 22:41
Re: Rostoucí Marže - musíme pogratulovat
Proč jsou drahý? Zatím malé počy prodaných vozů. Jak se rozjede sériová výroba půjde to nejspíš dolů. Nejspíš proto prohlašují automobilky tak brzké data odstupu od spalováku.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud