Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Tohle bude pořádná fuška. Před 40 lety nabouraný Countach prý ožije

Jan Zajíc Jan Zajíc 1. 10. 2019 • 01:49
54
Zobrazit náhledy (54)
Lamborghini Countach LP400 Periscopio Lamborghini Countach LP400 Periscopio Lamborghini Countach LP400 Periscopio Lamborghini Countach LP400 Periscopio Lamborghini Countach Lamborghini Countach Lamborghini Countach Lamborghini Countach Lamborghini Countach Lamborghini Countach Lamborghini Countach Lamborghini Countach Lamborghini Countach Lamborghini Countach Lamborghini Countach Lamborghini Countach Lamborghini Countach Lamborghini Countach Lamborghini Countach Lamborghini Countach Lamborghini Countach Lamborghini Countach Lamborghini Countach Lamborghini Countach Lamborghini Countach Lamborghini Countach Lamborghini Countach Lamborghini Countach Lamborghini Countach Lamborghini Countach Lamborghini Countach Lamborghini Countach Lamborghini Countach Lamborghini Countach Lamborghini Countach Lamborghini Countach Lamborghini Countach Lamborghini Countach Lamborghini Countach Lamborghini Countach Lamborghini Countach Lamborghini Countach Lamborghini Countach Lamborghini Countach Lamborghini Countach Lamborghini Countach Lamborghini Countach Lamborghini Countach Lamborghini Countach

I když to při pohledu na fotografie vypadá skoro až neuveřitelně, tohle nabourané a po desetiletí opuštěné Lamborghini Countach má dostat druhou šanci.

Švýcarská společnost Kidston Motor Cars se totiž pouští do jeho kompletní renovace. Každá snaha o záchranu ikonického auta má samozřejmě smysl, v tomto případě navíc hraje roli fakt, že jde o první sérii slavného italského supersportu.

Provedení LP400 se vyrábělo v letech 1974 až 1977 a vzniklo jen 158 exemplářů. V roce 1978 už na silnice vrthla verze LP400 S s mnoha novinkami - i v oblasti designu. O pohon první "generace" modelu Countach se staral 3,9litrový dvanáctiválec o výkonu 276 kW. 

Zajímavým detailem pak je "periskop", který měl usnadňovat výhled dozadu - ten byl totiž mizerný. Tímto prvkem by měly být vybaveny právě jen exempláře první série. Má jej tedy i tento Countach.

Podle dostupných informací si tyrkysový supersport (v této barevné kombinaci je prý jediný na světě) u Lamborghini objednal Chalífa ibn Hamád Al Sání, který byl emírem Kataru v letech 1972 až 1995. A právě někdo z okruhu prvního majitele (emír to údajně nebyl) měl ještě v 70. letech Countach nabourat. Podle fotek to vypadá na poměrně vážnou nehodu, kterou podle informací od renovátora řidič odnesl zlomenou nohou. Vůz pak skončil na dlouhé roky v garáži.

Až teď, po zhruba 40 letech, se objevila šance, že by mohl být opraven. Pokud se to povede, dá se očekávat, že auto bude mít velkou cenu. Pro ilustraci, v roce 2015 se jeden Countach z roku 1977 (ten červený v galerii) vydražil za více než 30 milionů korun. A rok předtím se exemplář z roku 1975 (modrý kus v galerii) prodal za 26 milionů.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud