Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Tohle je nejrychlejší obrněné auto na světě. Jede až 325 km/h

Jan Zajíc Jan Zajíc 10. 7. 2019 • 10:06
25
1
Zobrazit náhledy (25)
AddArmor Audi RS7 Sportback AddArmor Audi RS7 Sportback AddArmor Audi RS7 Sportback AddArmor Audi RS7 Sportback AddArmor Audi RS7 Sportback AddArmor Audi RS7 Sportback AddArmor Audi RS7 Sportback AddArmor Audi RS7 Sportback AddArmor Audi RS7 Sportback AddArmor Audi RS7 Sportback AddArmor Audi RS7 Sportback AddArmor Audi RS7 Sportback AddArmor Audi RS7 Sportback AddArmor Audi RS7 Sportback AddArmor Audi RS7 Sportback AddArmor Audi RS7 Sportback AddArmor Audi RS7 Sportback AddArmor Audi RS7 Sportback AddArmor Audi RS7 Sportback AddArmor Audi RS7 Sportback

Obrněné automobily bývají většinou luxusní limuzíny nebo velká SUV, u nichž je sice výkon důležitý, ale rychlost není na prvním místě.

Společnost AddArmor na to však šla jinak a rychlost u své novinky zařadila mezi nejdůležitější parametry. Vzniklo tak upravené Audi RS7 Sportback, které i přes balistickou ochranu a řadu dalších obranných prvků jede až 325 km/h. Podle výrobce jde o nejrychlejší obrněné auto na světě.

Pod kapotou se ukrývá známý čtyřlitrový osmiválec přeplňovaný dvěma turbodmychadly, který však firma APR vyladila na 567 kW a 1.085 N.m. Vůz tak zrychlí z klidu na 60 mil v hodině (96 km/h) za 2,9 sekundy.

Kromě motoru má na skvělé dynamice zásluhu i použití balistické ochrany z polykarbonátu, který je prý účinný, ale současně lehký. Polykarbonát našel uplatnění také v oknech. I proto "brnění" přidává RS7 jen 91 kilogramů na hmotnosti.

Současně ale poskytuje ochranu plnící normu B4, takže by posádka měla být v bezpečí před střelami ráže .44 Magnum. 

Úpravce ale přidal také několik zajímavých detailů, namátkou rozprašovače pepřového spreje, kliky dveří, které umí dát elektrický šok, 360stupňový kamerový systém s nočním viděním, detektor výbušnin a min nebo oslepovací světla. Na palubě nechybí plynové masky. A příď vozu lze v případě potřeby použít jako beranidlo.

Obrněné Audi RS7 stojí 182.880 eur, což je asi 4,7 milionu korun. 

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud