Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Tohle je nová Honda HR-V. Městské SUV prozradily patentové snímky krátce před premiérou

David Bureš David Bureš 10. 2. 2021 • 06:39
11
3
Zobrazit náhledy (11)
Honda HR-V Honda HR-V Honda HR-V Honda HR-V Honda HR-V Honda HR-V

Nová generace Hondy HR-V má být oficiálně představena již 18. února. Již předtím však její tvary prozradily patentové snímky.

Honda si pro letošní rok připravila dvě klíčové novinky, které se týkají také evropského trhu. Představí se již jedenáctá generace Civicu, zatím představená prostřednictvím prototypu blízkého sériové verzi, a nová generace městského SUV HR-V. Tu už automobilka začala postupně odhalovat, nyní však její tvary prozradily uniklé patentové snímky.

Ty souhlasí s tvary dříve zachycených prototypů automobilu, a tak je můžeme považovat za reálné. Dokazují přitom, že se HR-V v rámci mezigenerační změny významně promění. Celkový tvar je zcela nový, vpředu definovaný nově řešenou přídí s výraznou maskou.

Právě její řešení se ale může podle všeho lišit verze od verze, patentové snímky totiž ukazují různá ztvárnění masky chladiče, s vodorovnými lištami nebo diamantovým vzorem. Rovněž ale může jít o odlišné specifikace pro různé kontinenty. HR-V totiž nadále bude globálním modelem, jen ho jinde ve světě znají jako Vezel nebo XR-V.

Nově koncipována bude také záď, se strmě klesajícím víkem pátých dveří a koncovými světly propojenými vodorovnou linkou. Detail z aktuální generace, v podobě ukrytých klik bočních zadních dveří, nicméně zůstává zachován.

Naopak vnější rozměry se tolik lišit nemají. Japonská média dříve referovala o délce 4.350 mm, šířce 1.785 mm a výšce 1.600 mm, což jsou prakticky shodné hodnoty jako u dnešní generace.

Dříve zveřejněné upoutávky nás pak nechaly nahlédnout také do interiéru vozu. Z nich vyplývá, že nová HR-V převezme koncepci palubní desky z aktuálního Jazzu. Potěší tak všechny tradicionalisty, znamená to totiž dotykový displej multimediálního systému doplněný o konvenční ovladače.

Z hlediska motorů Honda pro evropské trhy potvrdila příchod výhradně hybridu. Půjde přitom s největší pravděpodobností o stejné ústrojí jako v případě Jazzu, s nímž HR-V sdílí platformu, v podobě kombinace atmosférické patnáctistovky s dvěma elektromotory.

Honda HR-V se v nové generaci oficiálně představí 18. února 2021, kdy se o ní dozvíme bližší informace. Označení HR-V přitom automobilka použije již potřetí, před dnešním SUV jej používala také pro městské SUV, vyráběné mezi lety 1998 a 2006. To bylo tehdy dostupné také v třídveřové variantě.

Související články

Témata
Avatar - kaa
13. 2. 2021 14:33
Re: Pěkná, ale....
Přesně tak. Motorizace jsou největší dehonestací současnýxh aut.
Avatar - chalan66
11. 2. 2021 15:17
NUDA
:no: Honda už pekne dlho neurobila pekné auto ! Naposledy Honda ACORD, toto je strašná nuda a CIVIC strašný úlet ! Ten Civic čo má prísť jw tiež nuda. Jazdné vlastnosti nehodnotím ! Dizajn ale katastrofa! Tak Japonsko a USA , ale v Európe .......
10. 2. 2021 20:12
Pěkná, ale....
...v Evropě bude stejně znehodnocena totální hybridizací... :-( :no:

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud