Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Tohle je nový Jeep Grand Cherokee L. Má tři řady sedadel a nabízí osmiválec

David Bureš David Bureš 7. 1. 2021 • 15:59
86
37
Zobrazit náhledy (86)
Jeep Grand Cherokee L Jeep Grand Cherokee L Jeep Grand Cherokee L Jeep Grand Cherokee L Jeep Grand Cherokee L Jeep Grand Cherokee L Jeep Grand Cherokee L Jeep Grand Cherokee L Jeep Grand Cherokee L Jeep Grand Cherokee L Jeep Grand Cherokee L Jeep Grand Cherokee L Jeep Grand Cherokee L Jeep Grand Cherokee L Jeep Grand Cherokee L Jeep Grand Cherokee L Jeep Grand Cherokee L Jeep Grand Cherokee L Jeep Grand Cherokee L Jeep Grand Cherokee L Jeep Grand Cherokee L Jeep Grand Cherokee L Jeep Grand Cherokee L Jeep Grand Cherokee L Jeep Grand Cherokee L Jeep Grand Cherokee L Jeep Grand Cherokee L Jeep Grand Cherokee L Jeep Grand Cherokee L Jeep Grand Cherokee L Jeep Grand Cherokee L Jeep Grand Cherokee L Jeep Grand Cherokee L Jeep Grand Cherokee L Jeep Grand Cherokee L Jeep Grand Cherokee L Jeep Grand Cherokee L Jeep Grand Cherokee L Jeep Grand Cherokee L Jeep Grand Cherokee L Jeep Grand Cherokee L Jeep Grand Cherokee L Jeep Grand Cherokee L Jeep Grand Cherokee L Jeep Grand Cherokee L Jeep Grand Cherokee L Jeep Grand Cherokee L Jeep Grand Cherokee L Jeep Grand Cherokee L Jeep Grand Cherokee L Jeep Grand Cherokee L Jeep Grand Cherokee L Jeep Grand Cherokee L Jeep Grand Cherokee L Jeep Grand Cherokee L Jeep Grand Cherokee L Jeep Grand Cherokee L Jeep Grand Cherokee L Jeep Grand Cherokee L Jeep Grand Cherokee L Jeep Grand Cherokee L Jeep Grand Cherokee L Jeep Grand Cherokee L Jeep Grand Cherokee L Jeep Grand Cherokee L Jeep Grand Cherokee L Jeep Grand Cherokee L Jeep Grand Cherokee L Jeep Grand Cherokee L Jeep Grand Cherokee L Jeep Grand Cherokee L Jeep Grand Cherokee L Jeep Grand Cherokee L Jeep Grand Cherokee L Jeep Grand Cherokee L Jeep Grand Cherokee L Jeep Grand Cherokee L Jeep Grand Cherokee L Jeep Grand Cherokee L Jeep Grand Cherokee L Jeep Grand Cherokee L

Po boku nového Jeepu Grand Cherokee L se minimálně prozatím bude prodávat také stávající generace Grand Cherokee, která je jen pětimístná.

Jeep Grand Cherokee je dnes už klíčovou součástí tohoto specialisty na SUV. Vždyť takto pojmenovaný model se prodává již od roku 1992 a je tu tak s námi už od počátků rozmachu této kategorie. Aktuální čtvrtá generace (WK2) je tu však s námi již od roku 2011, a tak je opravdu nejvyšší čas na nástupce. Nyní je konečně tady.

Pátá generace tohoto SUV se zatím představuje ve formě modelu Jeep Grand Cherokee L, když přídomek L odkazuje na větší karoserii a především tři řady sedadel. Po boku automobilu se tak minimálně prozatím bude nabízet i stávající Grand Cherokee s dvěma řadami sedadel. Pětimístná, menší verze novinky totiž dorazí až se zpožděním.

Grand Cherokee L se přitom od stávajícího automobilu v mnoha ohledech liší. Jednak je zásadně větší. Na délku měří 5.204 mm, zatímco rozvor činí 3.091 mm. To aktuální provedení je dlouhé 4.821 mm, s rozvorem 2.916 mm.

Jeep Grand Cherokee L – srovnání rozměrů s předchůdcem
Model Grand Cherokee L (2021) Grand Cherokee (2011-)
Délka (mm) 5204 4821
Šířka (mm) 1963 1943
Výška (mm) 1816 1802
Rozvor (mm) 3091 2916

Liší se však také design. Jeep vsadil na využití klasických detailů v novém pojetí. Nový Grand Cherokee L je tak nezpochybnitelný Jeep, nízké světlomety a kombinace nízké charakteristické masky se sedmi otvory s výrazným nárazníkem jej však dělá moderněji vyhlížejícím. Styl mimochodem vychází z loňského konceptu Grand Wagoneer.

Silueta střechy je prakticky rovná, jen minimálně klesá směrem vzad. Nízká jsou pak rovněž koncová světla, protažená z víka zavazadelníku do boků karoserie.

Kabina je pak podle nejnovějších trendů. Přístrojový štít je digitální, s úhlopříčkou 10,3 palce a na středovém panelu se objevuje rozměrná dotyková obrazovka multimediálního systému. Ta má standardně úhlopříčku 8,4 palce, za příplatek pak dokonce 10,1 palce. Nechybí ani moderní funkce jako zrcadelní telefonu skrze Android Auto a Apple CarPlay či Wi-Fi připojení. Jeep navíc zdůrazňuje pečlivý výběr materiálů, které mají dělat vnitřek velice luxusní.

Plusem má být i vnitřní prostor. Za třetí řadou sedadel tak automobilka uvádí objem zavazadelníku o hodnotě 484 litrů. Po sklopení třetí řady pak má objem činit dokonce 1.328 litrů.

Naopak nabídka motorů na americkém trhu zůstává vlastně shodná s dosavadním Grand Cherokee. Jako základ slouží 3,6litrový vidlicový šestiválec o výkonu 213 kW, nad nímž stojí 5,7litrový osmiválec HEMI s 262 kW. Oba jsou standardně spárovány s osmistupňovým automatem, přičemž lze vybírat mezi verzemi s pohonem jedné nebo obou náprav. Volit přitom můžete z různých variant čtyřkolek, přičemž ta nejpokročilejší využívá zadní elektronický samosvorný diferenciál. K dispozici je také vzduchové odpružení umožňující zvýšit podvozek pro snazší jízdu v terénu.

Z moderní výbavy pak zaujmou takové prvky jako head-up displej či noční vidění, dnes už samozřejmostí je také systém kombinující funkce adaptivního tempomatu a udržování v pruhu, zde nazvaný aktivní jízdní asistent.

Jeep Grand Cherokee L se na domácím americkém trhu začne prodávat někdy v polovině letošního roku. Zda dorazí i do Evropy, je zatím ve hvězdách, jisté je však to, že se proti dodávkám v USA opozdí.

Související články

Témata
Avatar - Lonestarstate
8. 1. 2021 00:35
Re: Pecka
Tlacitka mam nyni, ale osobne bych asi radeji to otocne kolecko (dial). Prijde mi intuitivnejsi.
Avatar - curwasportiva
7. 1. 2021 18:17
Re: Nádherný stroj
Ke klasickému designu patří i klasický pohon...
Avatar - curwasportiva
7. 1. 2021 18:16
Re: Jeep
Řekl bych že i těch podladěných 352k a 530Nm (oproti 395k 555Nm u stejného motoru v Ram) je pořád víc než najdeme u srovnatelně težkých evropských aut ve většině případů, stačí se podívat na ty 110kw motory v Multivanech atd.
Jinak toho že výkonější verze nebudou následovat bych se nebál hlavně se současným mottem Chrysleru: "Hellcat everything" A Evropa dostane dieselový šestiválec od VM Motori, takže konzervativní V8 hlavně v ČR nikoho moc pálit nemusí.
A ano menší přeplňovaný motor bude mít výkon srovnatelný s atmosferickým motorem o větším objemu...
Avatar - curwasportiva
7. 1. 2021 17:53
Re: Pecka
Tlacitka ma i nove Tahoe/Suburban...
Avatar - 3_diamanty
7. 1. 2021 15:34
Krasne auto
Tento typ dizajnu mam rad.... jeepy aj land rovery radim v tomo smere k tym najkrajsim v suv segmente.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud