Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Toyota: Po Japonsku jezdí už milion hybridů

6. 8. 2010 • 16:39
103
7
Zobrazit náhledy (103)
Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius
Toyota prodala v Japonsku už milion aut s hybridním pohonem. Bylo to přitom právě Japonsko, kde se začala v roce 1997 prodávat první generace Priusu. Export kompaktního hybridu byl zahájen o tři roky později a postupně se přidaly další modely.

K dosažení mety milionu prodaných aut potřebovala Toyota na domácím trhu necelých 13 let. První generace Priusu, prvního masově vyráběného auta s hybridním pohonem, se představila na tokijském autosalonu v roce 1997 a prodej byl zahájen v prosinci stejného roku. Druhá generace s dostala k zákazníkům v roce 2003 a aktuální třetí následovala v roce 2009.

Mezitím se portfolio na japonském trhu rozšířilo o další hybridní modely, dnes jich Toyota nabízí devět. Kromě Priusu je to větší sedan Toyota Sai, dále Lexus HS 250h a šest modelů, u kterých tvoří hybridní pohon alternativu ke konvenčním spalovacím motorům (Toyoty Crown, Camry, Auris a Lexus GS 450h, RX 450h a LS 600h).

Celkový objem produkce hybridů značek Toyota a Lexus už dosáhl 2,68 milionu kusů, od roku 2005 se více hybridů prodá na exportních trzích než v samotném Japonsku. V Evropě navíc Toyota nedávno oslavila 200 tisíc prodaných Priusů.

Doporučujeme
TEST Toyota Prius – Blízké setkání třetího druhu (04/2010)
PŘEDSTAVUJEME Toyota Prius - Třetí generace

Související články

Témata
7. 8. 2010 20:12
Re: baterie?
ja jsem nemluvil konkretne o Toyote, protoze ta jedina snad je v tomto nejdale, ale celkove je to takove nedomyslene este, ale jinak hybridum fandim...
6. 8. 2010 21:39
Re: baterie?
Stav nových technologií dnes umožní vyrábět i domácí lis na pomeranče, který pojede částečně na proud, částečně na bioodpad z použitejch spodků... Dnešní hybridální agonie, to je než příprava na přespříští desetiletí, kdy už nejspíš si budou na silnicích rovni jak benzíňáci, tak nafťáci a samozřejmě i... sci-fi motoráři. Jako první skončí samozřejmě hybriďáci... ani kočka ani pes, my, benzíňáci a nafťáci odejdeme do propadliště dějin pak společně, a to poté, co svět začne pohánět čistý motor.

(Datum: 05.02.2009 09:59 Autor: GTI)
6. 8. 2010 20:49
Re: baterie?
co to placas, Toyota ti k novemu Priusu pribali info o tom ako korektne "spracovat" ci uz cele auto ale i jednotlive komponenty ak dojde k ich vymene.
6. 8. 2010 20:30
Re: Budoucnost
Netvrdim, ze toto je nejaka zachrana autoprumyslu, jen jsem rad, ze at mnohe systemy maji radu chyb a nedostatku driv ci pozdeji se na neco lepsiho prijde.....

6. 8. 2010 18:23
Re: Budoucnost
sice hezká budoucnost, ale furt nikdo nedomyslel jak zlikvidovat staré baterie...

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku