Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Toyota povrdila kompletní převzetí Daihatsu, dojde k němu 1. srpna

Jan Mička Jan Mička 29. 1. 2016 • 10:55
53
36
Zobrazit náhledy (53)
Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota
Kompletní převzetí automobilky Daihatsu umožní Toyotě rozšíření výroby malých modelů. Rozdíly mezi oběma značkami ale budou jasně dané.

Informace o převzetí značky Daihatsu japonskou Toyotou jsme uvedli již ve včerejším článku, dnešní tisková zpráva ale poskytla další zajímavé podrobnosti. Největší světová automobilka v současné době vlastní 51,2 % akcií a k převzetí zbytku za 3,2 miliardy dolarů má oficiálně dojít 1. srpna 2016. Toyota tím nejenom posílí své portfolio a bude mít další významnou „páku“ v boji proti Volkswagenu a General Motors, ale rozšíří své aktivity v oblasti výroby malých modelů.

Toyota sice bude mít plnou moc nad Daihatsu, běžný zákazník by však součinnost obou automobilek neměl výrazněji pocítit. Každý si bude hrát na vlastním „písečku“, ovšem s tím rozdílem, že Daihatsu přebere odpovědnost za vývoj malých modelů pro oba výrobce. S tím souvisí i sdílení důležitých prvků (například motory, převodovky, elektronika), na první pohled ale bude jasně patrné, čí model vlastně řídíte.

Další důležitou metou bude snaha o zvýšení hodnoty a prodejních výsledků obou značek. Zatímco Toyota si na věrnost zákazníků nemůže stěžovat, Daihatsu loni prodejně spadlo o 13,3 % a s ním se o 0,8 % svezla i Toyota coby vlastník více než poloviny akcií. Velký důraz ale bude kladen na rozvíjející se trhy.

Související články

Témata
31. 1. 2016 14:04
Re: Svetová jednotka
U Toyoty je to jinak. Proto je Toyota tak úspěšná.
Avatar - fOE
31. 1. 2016 12:57
Re: Svetová jednotka
Odkdy se dela FL kazde 2 roky a novy model kazde 4-5? FL byva bezne po 3-4 letech a novy model po 6, spise 7 letech.
30. 1. 2016 19:23
Re: Není ocel?
že by špatné informace?....já radši anglickou, ale radši si vyhledávám jinak, wiki spíš na rychlost a pohodlnost někdy...
Avatar - Dylan McKay
30. 1. 2016 19:15
Re: Není ocel?
Na tu wikipedii mám z tohoto týdne spíš alergii... ;-)
30. 1. 2016 19:02
Re: Není ocel?
jo poděkuj wiki ;-)
někdy když se doma zakoukám na jejich produkt mám některé popsané stavy... ;-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud