Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Toyota Project Portal a konvenční tahač s návěsem soutěží ve zrychlení

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 11. 7. 2017 • 13:09
14
Zobrazit náhledy (14)
Toyota Project Portal Concept Toyota Project Portal Concept Toyota Project Portal Concept Toyota Project Portal Concept Toyota Project Portal Concept Toyota Project Portal Concept Toyota Project Portal Concept Toyota Project Portal Concept Toyota Project Portal Concept
Zajímavé srovnání nabídla Toyota prostřednictvím videa, v němž je zaznamenán rozjezd jejího vývojového prototypu Project Portal s palivovými články a srovnatelně výkonného tahače se vznětovým motorem.

Toyota představila Project Portal na jaře letošního roku jako plně funkční prototyp sedlového tahače, k jehož pohonu slouží systém, který využívá palivových článků a jeho základem je podvozek s kabinou modelové řady T660 značky Kenworth.

Při odhalení vozidla bylo uvedeno, že k jeho pohonu slouží systém, jehož součástí jsou palivové články ze dvou vozů Toyota Mirai, které doplňuje baterie s kapacitou 12 kWh.

Pohonný systém, který má být výsledkem vlastního vývoje japonské automobilky a partnerů, podílejících se na projektu, disponuje výkonem 493 kW (670 k) a točivým momentem 1796 N.m.

Toyota Project Portal si poradí s hmotností do 36 tun a dojezd se pohybuje okolo 320 km, což má být dostačující pro provoz, v němž se má vozidlo při testovacím provozu pohybovat.

Toyota Project Portal má být od letošního podzimu nasazen do provozu v přístavu v Los Angeles. Data získaná z jeho provozu pak mají posloužit k ověření současných předpokladů o přednostech nákladních vozidel s palivovými články a zároveň pro další vývoj.

Schopnosti tahače pak odhaluje i krátké video, v němž je srovnáno zrychlení s tahačem, k jehož pohonu slouží klasický dieselový motor. Podle dostupných informací táhnou obě vozidla návěsu o hmotnosti 15 tun.

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku