Alko kalkulačka Naplavka 2019
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Trápí vás emise vašeho auta? V zámoří vám uleví nabídkou „ekologických odpustků“

7. 8. 2019
32
4
Zobrazit náhledy (32)
Porsche Cayenne Coupé Porsche Cayenne Coupé Porsche Cayenne Coupé Porsche Cayenne Coupé Porsche Cayenne Coupé Porsche Cayenne Coupé Porsche Cayenne Coupé Porsche Cayenne Coupé Porsche Cayenne Coupé Porsche Cayenne Coupé Porsche Cayenne Coupé Porsche Cayenne Coupé Porsche Cayenne Coupé Porsche Cayenne Coupé Porsche Cayenne Coupé Porsche Cayenne Coupé Porsche Cayenne Coupé Porsche Cayenne Coupé Porsche Cayenne Coupé Porsche Cayenne Coupé Porsche Cayenne Coupé Porsche Cayenne Coupé Porsche Cayenne Coupé Porsche Cayenne Coupé Porsche Cayenne Coupé Porsche Cayenne Coupé Porsche Cayenne Coupé

Stačí zadat roční nájezd, spotřebu a vybrat si projekt, který chcete podpořit.

Americké zastoupení značky Porsche spustilo projekt „Porsche Impact,“ který by se dal jednoduše označit za prodej „ekologických odpustků.“ Pokud vás totiž trápí emise CO2 všeho automobilu, můžete si je nechat spočítat a poté podpořit některý z certifikovaných projektů, který s emisemi CO2 bojuje.

Snaha automobilky Porsche o minimalizaci emisí CO2 však není nic nového. Její továrny čerpají energii z obnovitelných zdrojů, v nabídce nechybí hybridní modely a brzy se dočkáme i prvního čistě elektrického Porsche. Spuštěním programu Porsche Impact však automobilka nabízí možnost boje proti emisím CO2 i současným vlastníkům svých automobilů. A vlastně nejen jim.

Po návštěvě webové stránky Porsche Impact totiž stačí zadat váš roční nájezd v mílích (1 km = 0,62 míle), průměrnou spotřebu v MPG (Miles Per Gallon - podle amerického přepočtu, převod z klasického formátu l/100 km možný třeba zde) a vybrat, zda jezdíte na benzín nebo naftu. Webová stránka vám pak spočítá odhadovanou roční produkci CO2 a nabídne možnost jejich kompenzace formou podpory některého ze čtyř programů. Ceny u jednotlivých programů se přitom liší v závislosti na jejich náročnosti a přínosech.

Prví možností, s označení „Biodiversity,“ je ochrana lesů, divoké zvěře a transformace životů lidí v Zimbabwe. Pod položkou „Solar“ se ukrývá podpora výstavby solárních elektráren v Mexiku. Příspěvkem na „Forest Protection“ pomůžete s trvalou ochranou smrkových lesů na aljašském ostrově Afognak a příspěvkem na „Water“ pomůžete zajistit čistší vzduch, obnovitelnou energii a zlepšit život komunitám v centrálním Vietnamu.

Na výběru projektů spolupracuje Porsche Impact s organizací South Pole, která by měla být lídrem ve zprostředkování financování udržitelných projektů po celém světě. S tím pomáhá přes 300 jejích zaměstnanců v 18 kancelářích po celém světě. Pokud byste ale chtěli podpořit nějaký projekt v Evropě, máte smůlu. Podle Porsche Impact totiž v Evropě zatím nejsou žádné mezinárodně certifikované projekty, které by odpovídaly požadovaným standardům.

Nicméně pokud byste chtěli pomoci v jiné části světa, můžeme se podívat třeba na nějaký vzorový příklad. Ale protože se sporťákem toho člověk příliš mnoho nenajezdí, podívejme se raději na nějaké SUV – třeba na nový Cayenne Coupe. Ten s 3.0 litrovým přeplňovaným šestiválcem o výkonu 340 koní slibuje průměrnou kombinovanou spotřebu 9,4 l/100 km, což je asi 25 MPG. Při ročním nájezdu 10.000 mil (16.093 km) pak dostáváme roční produkci 3,51 tuny CO2.

Pokud bychom tedy chtěli ulevit našemu svědomí, měli bychom přispět 66,87 dolaru (1539 Kč) na Biodiversity, 59 dolarů (1357 Kč) na Water, 98,35 dolaru (2263 Kč) na Forest Protection, nebo 43,28 dolaru (996 Kč) na Water.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Avatar - CICERO
Proč ten pesimismus?
| 13. 8. 2019
Kdyby to mělo znamenat zachování Atmo 5.0 V8 biturbo V12 6,6 ve výrobě proč ne... A krást se nepřestane nikdy, takže jaký problém!? Jenpujdem ´´ćertifikovaně zachranovat´´´planetku... ou jou !!! :-! :yes: :yes: :yes: :-[]
Re: JohnST
| 8. 8. 2019
Uvadi se, ze v prumeru na kazdeho Americana pripada denne cca 70 ujetych km. Prumernou spotrebou cca 10l/100 (a to je asi jeste skromny odhad). A Amiku je 300 milionu. Tedy celkem pres 2mld. litru benzinu, tedy trojnasobek globalne spotrebovaneho kerosinu. A to je jen USA. Globalne hadam minimalne ctyrnasobek.

At to pojmes jak chces, auta toho spalej zdaleka nejvic. Navic ne deset kilometru nad zemi, ale hezky hned pod oknama.
Avatar - JohnST
JohnST
| 7. 8. 2019
Jasne zas zarobit na motoristovi. Ako inak. Chore cele chore.
Denne vzlietne 120.000lietadiel!!! Priemerna spotreba lietadla o kapacite 150 osob je 500-600L/100km
letu. Priemerna dlzka letu je 1000km. Cize 10x600=6000litrov
120000x6000=720000000L/denne. ake su to emisie? O com sa tu bavime. O com to neustale melu EU politici. Je mi na grcanie z celej tejto masinerie debilov a hochstaplerov!!!

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku