Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Třicet let staré Subaru vypadá po 347 tisících km tak dobře, že ho od majitele koupila automobilka

Jan Zajíc Jan Zajíc 11. 1. 2021 • 15:52
30
14
Zobrazit náhledy (30)
Subaru Legacy Subaru Legacy Subaru Legacy Subaru Legacy Subaru Legacy Subaru Legacy Subaru Legacy Subaru Legacy Subaru Legacy Subaru Legacy Subaru Legacy Subaru Legacy Subaru Legacy Subaru Legacy Subaru Legacy Subaru Legacy Subaru Legacy Subaru Legacy Subaru Legacy Subaru Legacy Subaru Legacy Subaru Legacy Subaru Legacy Subaru Legacy Subaru Legacy

Tohle Subaru Legacy z roku 1990 hezky ukazuje, že kilometry na tachometru nemusejí být až tak důležité, když se majitel o své auto důkladně stará.

Jen se podívejte do galerie. Řekli byste, že tento 30 let starý kombík už najezdil více než 347 tisíc kilometrů? A nejde jen o neobvykle zachovalý exteriér, ale dokonce i světlý interiér pořád vypadá parádně.

Majitelem vozu byl donedávna jistý Američan jménem Aaron. Aaron před několika dny svoje Subaru nabídl k prodeji a právě díky výjimečnému stavu auta rychle upoutal pozornost známého motoristického webu Jalopnik, který o jeho Legacy napsal článek.

A přestože majitel za svoje auto požadoval poměrně vysokou částku (tedy na Legacy takového stáří), konkrétně 6.800 dolarů, tedy asi 147 tisíc korun, brzy se prodejci ozvalo několik vážných zájemců. Mezi nimi i americké zastoupení automobilky Subaru.

Právě to nakonec Legacy od Aarona odkoupilo s tím, že kombík umístí do své sbírky důležitých, vzácných a jinak zajímavých vozů značky. Legacy tak čeká v podstatě muzejní život v uzavřeném a klimatizovaném prostředí v New Jersey.

Zajímavé ovšem také je, že za skoro až zázračným stavem kombíku nestojí jen Aaron. Příkladně se o vůz totiž staral i předchozí majitel, od něhož Aaron Legacy koupil. Tady se to prostě krásně sešlo...

Související články

Témata
Avatar - twistedTSD
12. 1. 2021 17:31
Re: Kéž by i dnes Subaru...
Já se bez automatu obejdu a nepřináší mi zásadní užitek, spíš naopak. A pokud opravdu něco nechci, tak "sametový" HDM v levnějších autech = neefektivní prokluzování při rozjezdech a trhavé řazení, když jedu pilu, nebo dokonce eCVT = nuda.
12. 1. 2021 15:53
Re: Interiér
Popravde teraz nie som si istý, o čom píšeš...
12. 1. 2021 14:05
Re: Interiér
to je hodně dobrej článek. to je všech článků praotec :-)
12. 1. 2021 13:11
Re: Interiér
Záleží na tom, ako to auto používaš a ako sa k nemu správaš. Viď napríklad tento článok. ;-)
12. 1. 2021 13:10
Re: Interiér
Sivú kožu? Alebo pár svetlých častí? Lepšie sa na tie ponuky pozri.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud