Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Třídveřový Ford Fiesta ST letos v létě skončí

Ondřej Mára Ondřej Mára 23. 4. 2022 • 21:24
42
19
Zobrazit náhledy (42)
Ford Fiesta ST Ford Fiesta ST Ford Fiesta ST Ford Fiesta ST Ford Fiesta ST Ford Fiesta ST Ford Fiesta ST Plus Ford Fiesta ST Plus Ford Fiesta ST Plus Ford Fiesta ST Plus Ford Fiesta ST Plus Ford Fiesta ST Plus Ford Fiesta ST Plus Ford Fiesta ST Plus Ford Fiesta ST Plus Ford Fiesta ST Plus Ford Fiesta ST Plus Ford Fiesta ST Plus Ford Fiesta ST Plus Ford Fiesta ST Plus Ford Fiesta ST Plus Ford Fiesta ST Plus Ford Fiesta ST Plus Ford Fiesta ST Plus Ford Fiesta ST Plus Ford Fiesta ST Plus Ford Fiesta ST Plus Ford Fiesta ST Plus Ford Fiesta ST Plus Ford Fiesta ST Plus Ford Fiesta ST Plus Ford Fiesta ST Plus Ford Fiesta ST Plus Ford Fiesta ST Plus Ford Fiesta ST Plus Ford Fiesta ST Plus Ford Fiesta ST Plus

Malé třídveřové hatchbacky jsou na ústupu a výjimkou nebude ani splašený Ford Fiesta, který vydržel na trhu několik desetiletí.

Tiskový mluvčí německého zastoupení automobilky Ford v rozhovoru pro kolegy z Motor1 potvrdil, že letos v létě bude ukončena produkce třídveřového Fordu Fiesta ST. Důvodů je přitom hned několik – od změn priorit zákazníků, až po vnitřní procesy v evropském zastoupení automobilky.

Popularita třídveřových hatchbacků klesá dlouhodobě, což je ostatně patrné i na jejich klesající nabídce. Kromě toho ovšem zákazníci začínají preferovat spíše malé crossovery, namísto kompaktních a subkompaktních hatchbacků, jako je právě Fiesta.

Podle slov tiskového mluvčího německého zastoupení Ford se tak automobilka rozhodla zjednodušit a zefektivnit rozsah dodávek vozů tím, že přizpůsobí sortiment poptávce zákazníků – v tomto případě to tedy znamená vyřazení méně populární karosářské varianty z výroby.

Rok 2022 tak bude znamenat konec výroby třídveřového modelu Fiesta, který v produkci vydržel dlouhých 46 let a prakticky tak přežil téměř všechny své konkurenty. Pětidvéřová verze Fiesty ST nicméně ve výrobě zůstává.

Zjednodušení a zefektivnění výroby by mělo automobilce pomoci vyřešit potíže, kdy podle Automotive News Europe Ford údajně omezil příjem objednávek na některé nové Fiesty kvůli velkému počtu již zadaných objednávek v systému.

Video se připravuje ...

Prodejní výsledky Fordu Fiesta navíc nejsou v posledních měsících nijak oslnivé. Zatímco v prvních dvou měsících loňského roku se prodalo 19.844 kusů, letos se prodeje vyšplhaly jen na 7608 kusů. Důvodem by přitom měly být problémy se zásobováním, které omezují produkci v německém výrobním závodě.

Fiesta přitom nedávno prošla modernizací pro modelový rok 2022, která zákazníkům přinesla standardní LED světlomety nebo volitelné LED matrix světlomety. Lehkou úpravou prošel také design vozu, zejména jeho maska.

Související články

Témata
Avatar - petr petrumr
24. 4. 2022 21:05
Re: už se to probíralo
GR yaris je nejlépe ohodnocený auto na celým světě, jenom ty máš jiný názor a nebereme ti ho, jestli je Vás více, tak pomožte výrobci a nebychař tady. Ford mele pomalu k zániku a u nás fordem jezdí fetáci, zloději a nepřispůsobiví.Včil když není fordář motorář nebo elektrikář, tak moc fakt na ty přesuny to auto nemá.
Avatar - miromen
24. 4. 2022 20:04
Re: už se to probíralo
Toyotu si koupi lidi co je auta nezajimaji a proto si běž s tou japonskou bezpohlavnosti otravovat pod sobě rovnou škodovku. A jinak toyoty jsou na přesouvani a ne na ježděni takže v serpentinach předjede forda jedině, když mu to jeji šofer umožni.
24. 4. 2022 12:57
Ford novinky
Ford novinky naleznete na jednom miste http://www.fordauto.sk/
24. 4. 2022 12:16
Re: No právě...
No, právě v případě sportovní verze ST 3dveřák dává nemalý smysl... :-)
Avatar - petr petrumr
24. 4. 2022 11:48
Re: už se to probíralo
přečti si můj příspěvek 11.39 že toho forda v serpentinách předjedou jak bude stát za první zatáčkou- to je zase od druhýho co zná auta na našem trhu.
YARIS třídvířko má 261koní a když je diskuze o třídveřové fiestě, tak asi to srovnávám stím a kdou koupí hybridní toyotu, tak vyhrává ve vším, výhra není o rychlosti a zrychlení.
Články odjinud