Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Triumph Street Triple RS nastupuje s omlazenou technikou a ostřejšími liniemi

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 10. 10. 2019 • 07:14
29
Zobrazit náhledy (29)
Triumph Street Triple RS Triumph Street Triple RS Triumph Street Triple RS Triumph Street Triple RS Triumph Street Triple RS Triumph Street Triple RS Triumph Street Triple RS Triumph Street Triple RS Triumph Street Triple RS Triumph Street Triple RS Triumph Street Triple RS Triumph Street Triple RS Triumph Street Triple RS Triumph Street Triple RS Triumph Street Triple RS Triumph Street Triple RS Triumph Street Triple RS Triumph Street Triple RS Triumph Street Triple RS Triumph Street Triple RS Triumph Street Triple RS Triumph Street Triple RS Triumph Street Triple RS Triumph Street Triple RS

Triumph Street Triple RS jako nejostřejší zástupce své modelové řady nezamíří do sezóny 2020 v nové generaci, ale dorazí po důkladném přepracovaní techniky i designu.

Triumph Street Triple se po téměř desetiletém působení na trhu představil se zcela novou technikou i designem začátkem roku 2017. Po necelých třech letech tedy ještě není čas na novou generaci, ale neuškodí modernizace, jejímž prostřednictvím se Triumph začíná připravovat i na příchod emisní normy Euro 5 pro motocykly.

První z modelové řady Street Triple pro rok 2020 je její vrcholný zástupce s označením RS, jehož pohonnou jednotkou i nadále zůstává kapalinou chlazený řadový tříválec o objemu 765 kubických centimetrů s nezměněným nejvyšším výkonem 90,5 kW (123 k), ale při 11.750 otáčkách za minutu, což je o 50 otáček více než doposud.

Může se zdát, že motoru se modernizace nedotkla, ale právě jemu byla věnována důkladná pozornost, což odhaluje hodnota točivého momentu, která vzrostla z dosavadních 77 N.m na 79 N.m při snížení otáček z 10.800 za minutu na 9350 otáček za minutu. Ve středním pásmu otáček pak má jezdce nově k dispozici o 9 % točivého momentu více. Motor doplňuje šestistupňová převodovka s novým systémem rychlořazení bez spojky.

Podvozek modelu Street Triple využívá i nadále za základ pevný hliníkový rám, který vpředu nese stavitelnou 41 mm  upside-down vidlici Showa a vzadu využívá plně stavitelný tlumič Öhlins STX40. Brzdový systém kombinuje vpředu dvojici kotoučů o průměru 310 mm s radiálními čtyřpístkovými třmeny Brembo M50 a vzadu kotouč o průměru 220 mm s jednopístkovým třmenem.

Design motocyklu se podobně jako technika neměnil radikálně, ale přesto byl kompletně přepracován. Výsledkem jsou ostřejší linie celého motocyklu, které umocňují světlomety s novými pásy LED pro denní svícení. Nová je pak i grafika barevného TFT displeje přístrojového štítu a rozšířil se počet jízdních režimů ze čtyř na pět, což znamená, že jezdce nyní může volit z nastavení Road, Rain, Sport, Track a Rider.

Triumph Street Triple RS pro modelový rok 2020 má s rozvorem kol 1405 mm sedlo ve výšce 840 mm a suchou hmotnost 166 kg. Na evropský trh tento model zamíří ve dvou barevných provedeních s širokými možnostmi individualizace za pomoci příslušenství z tovární nabídky.

Zdroj: Triumph Motorcycles

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku