Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Trocha nostalgie. Pamatujete si ještě tyto reklamy na Škodovky?

Jan Mička Jan Mička 8. 8. 2016 • 10:37
39
Těžko se tomu věří, ale Škodě Fabia první generace bude letos v září už sedmnáct let. Pamatujete si na její dobovou reklamu?

V devadesátých letech prošla Škoda Auto nejenom modelovou revolucí, ale změnil se také její způsob prezentování produktů. Zatímco ještě na felicii byly reklamy dynamické, auta se otáčela přes ruční brzdu, výrobce zmiňoval dokonce i přehlednou přístrojovou desku a nebál pověsit hatchback nad propast pouze za boční dveře, s fabií se přešlo na přátelštější styl.

První z přiložených videí vzniklo v roce 1999 a stejně jako Škodě Fabia první generace mu bude na podzim už sedmnáct let. Padají v něm hesla jako „nové technologie“, „nové metody“, „nová generace“ a další, no jo, vždyť do nového milénia už tenkrát moc času nezbývalo. Důležitější však byl fakt, že řekla všechno potřebné dokonce i bez dynamických záběrů a snad možná i zahřála u srdce. Fabia byla ve srovnání s felicií revoluční nejenom designem a líbí se dodnes. Při pohledu na její novou generaci je možná trochu znát snaha škodovky vrátit se kořenům. Ostře řezané tvary totiž evidentně vůbec nestárnou.

V podobně přátelském duchu značka pokračoval i nadále, přičemž důkazem je reklama na octavii druhé generace. Vznikla v roce 2004 (vůz byl toho roku představen na ženevském autosalonu) a byla plná protikladů, které měly dávat najevo charakter vozu. Podobný styl vydržel škodovce v podstatě až do představení současné generace fabie, která je více mířená na mladší klientelu.

V dalších videích je prezentována Škoda Felicia v provedeních hatchback a Combi. Tenkrát se ještě výrobce snažil do krátkých spotů „nacpat" co nejvíce informací. Která z dobových reklam se vám líbí nejvíce? Svůj názor můžete vyjádřit v přiložené anketě.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly
13. 8. 2016 14:28
Re: Že vraj "již jste hlasoval" alias trolling na auto,cz
:-)), hele, ze ty jsi neco pil, ze ti je na zvraceni?
13. 8. 2016 14:25
Re: reklama na schade
tak ne kazdej * si nutne koupi skodovku, ze jo ;-)
13. 8. 2016 14:18
nejlepsi reklama
mne se nejvic libila clarksonova reklama na naftove scirocco. >:-[]
Avatar - HitmanPB
10. 8. 2016 21:13
Re: Že vraj "již jste hlasoval" alias trolling na auto,cz
Odpoveď hodná inteligenta...

Bože, ty Si ale komediant, je mi z Teba na zvracanie...

Ja budem chodiť tam kam chcem a písať svoje názory podľa svojho najlepšieho svedomia kde chcem. Nikdy nikoho neurážam a je smutné, že zrovna ty si sa tu postavil do pozície osvieteného a pritom sa ten príspevok teba absolútne netýka.
Tvoje odporúčania, kde mám chodiť alebo nechodiť mám vieš kde ? áno v p-čku. Staraj sa o seba a nie o mňa. Alebo máš nejaké mindráky, ktoré si potrebuješ riešiť ?

Tak to Ti navrhujem navštíviť psychologa...

P.S. Napíš ako chlap - prečo riešiš niečo čo sa týka auto.cz a nie teba ??? že by ten troll ? ;-)
Avatar - white label
10. 8. 2016 00:03
Re: Že vraj "již jste hlasoval" alias trolling na auto,cz
Jsem si všiml, že víš všechno už dopředu..., proto se divím, že tu ještě pořád chodíš a necháváš se dobrovolně dál "zneužívat".
Mnohem horší, než nevědět "wocogo", je nevědět "wocogo" a přitom si myslet, že všechno víš... :*)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku