Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Ty to zvládneš! Kampaň emotivním klipem vybízí k etickému chování na silnicích

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 17. 12. 2020 • 20:05
9
8
Zobrazit náhledy (9)
Sluchátka, mobily a sluchátka způsobují stále více střetů chodců s tramvajemi Sluchátka, mobily a sluchátka způsobují stále více střetů chodců s tramvajemi Sluchátka, mobily a sluchátka způsobují stále více střetů chodců s tramvajemi Ilustrační foto

Lidská bezohlednost a agresivita bohužel přispívají k nelichotivým číslům ze statistik úmrtí a těžkých zranění na našich cestách. Kampaň Ty to zvládneš – Setkání s realitou se snaží být jakousi prevencí.

Asociace Záchranný kruh připomíná, že chování účastníků silničního provozu často odráží celkovou náladu ve společnosti. Stejně jako jiné oblasti má i provoz na komunikacích svá pravidla. Avšak tam, kde není ochota tato pravidla dodržovat, nepomohou žádné zákazy ani příkaz. Organizace říká, že ruku v ruce se současným vývojem bezpečnostních systémů aut by se měla na české silnice vrátit také etika, tedy morální odpovědnost, slušnost, tolerance a vzájemnost.

„Chování na silnici je vizitkou každého z nás. Denně míjíme stovky a tisíce jiných lidí, každý si může snadno udělat obrázek o našich životních hodnotách. Zkrátka jak žiji, tak řídím. Mnoho jedinců má ve svých automobilech pocit anonymity, a pak si snadno dovolí vůči ostatním to, co by je při přímém kontaktu z očí do očí ani nenapadlo,“ říká Bc. Roman Budský, předseda expertní rady, platforma VIZE 0.

Agresivita má podle statistik na svědomí až 40 % smrtelných dopravních nehod, přitom k ní mnohdy dochází z banálních důvodů – pomalá, váhavá a nejistá jízda jiného řidiče, jízda jiného vozidla těsně za naším zadním nárazníkem nebo pozdní ztlumení dálkových světel. Ne zřídka bývá reakce na chybný manévr jiného účastníka provozu nebezpečnější než jeho pochybení.

„I na silnici musíme být především lidmi. Navzájem jsme si přece všichni rovni – chodci, cyklisté, motorkáři, řidiči malých automobilů i šoféři mnohatunových kolosů,“ připomíná MUDr. Jiří Smetana, ředitel Zdravotnické záchranné služby Karlovarského kraje.

Motivování účastníků silničního provozu k bezpečnému jednání vyžaduje delší úsilí, ale dlouhodobě nese podle Záchranného kruhu ovoce. „I to je důvod, proč se skrze kampaň Ty to zvládneš – Setkání s realitou snažíme s našimi partnery o účinnou prevenci v oblasti bezpečnosti silničního provozu. Těší mě vzrůstající podpora ze strany veřejnosti, například na sociálních sítích. Blíží se vánoční svátky, které jsou především časem pohody s našimi nejbližšími. Mnozí si však právě tyto dny připomínají smutnou ztrátu svých blízkých, kteří se stali obětí dopravní nehody, často ne svoji vinou. Nezapomínejme na to!“ zdůrazňuje Ing. Veronika Krajsová, prezidentka Asociace Záchranný kruh.

Související články

Témata
Avatar - lyon667
6. 1. 2021 10:30
Re: kamion
Celkově to ve mě vyvolává dojem, že právě autoři tohoto videa patří mezi tzv. vychovávače, kteří rádi omezují ostatní s přesvědčením, že všichni, co jedou rychleji, jsou "pyráťy sylňyc"...
22. 12. 2020 19:29
Očekávám neúčinnost kampaně.
Kampaně tohoto typu působí pouze na ty, kteří jezdí slušně a snaží se nikomu neublížit. Hovádka Boží budou jezdit stále stejně , kampaň nekampaň. Tolik lidí , co jsem znal, už jsou pod drnem ....ať už nehodu zavinili, nebo ne. :-( Jak se říká: nemusí být válka, lidi se pozabíjí navzájem na silnicích.
18. 12. 2020 22:33
Re: kamion
Jo už první scéna jak auto jede v levém pruhu a druhé ho objede zprava vypadá divně. Pokud je to jednosměrka se dvěma pruhy ve městě, je manévr regulérní až na tu utaženou myšku. Pokud to není jednosměrka, tak obě auta jedou nesmyslně v protisměrném pruhu !
Celkově to na mě působí dojmem, že grafik u počítače moc nevěděl co vlastně dělá.

Takže za mě to je odfláknuté. Zajímala by mě výše dotace na to video. Asi dostali dost, čím větší ***ina tím víc peněz se dá prošustrovat
17. 12. 2020 21:10
blbost
KOlik asi taková ptákovina stála?
Avatar - beibej
17. 12. 2020 19:54
kamion
Na začátku vide je animovaný kamion na prázdné dálnici se třemi pruhy a jede uprostřed. No a pak z něj udělají poškozeného chudáka když ho jiný řidič předjíždí zprava. Přitom má levý pruh prázdný. Tahle scéna je tak odbytá až to svítí. No a teď je to součást školícího videa. Za mě :no:

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud