Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Úpravce si pohrál s Audi RS Q8. Výsledek je dost křiklavý

Jan Zajíc Jan Zajíc 16. 6. 2020 • 21:59
16
Zobrazit náhledy (16)
Lumma CLR RS Q8 Lumma CLR RS Q8 Lumma CLR RS Q8 Lumma CLR RS Q8 Lumma CLR RS Q8 Lumma CLR RS Q8 Lumma CLR RS Q8 Lumma CLR RS Q8 Lumma CLR RS Q8 Lumma CLR RS Q8 Lumma CLR RS Q8

Německá společnost Lumma Design patří mezi úpravce, kteří se nebojí nápadných a křiklavých modifikací. Dokazuje to i její poslední kreace.

Novinkou v nabídce firmy je totiž balíček CLR 8 RS pro Audi RS Q8, který zahrnuje několik výrazných doplňků karoserie. Součástí jsou rozšíření blatníků, střešní spoiler, spoiler na víku zavazadelníku, upravené nárazníky či difuzor.

A jsou tu i další nové detaily. Díly jsou z drtivé většiny z uhlíkových vláken. Nechybí masivní 23palcová kola, který vám Lumma dodá v barvě podle vašeho přání.

Interiér pak obohacují nové pedály, jiné koberečky a kožené čalounění.

Společnost si pohrála také s výkonem, díky softwarové úpravě a modifikovanému výfukovému systému se čtyřmi koncovkami teď dvěma turbodmychadly přeplňovaný čtyřlitrový osmiválec nabízí výkon 518 kW a točivý moment 910 N.m.

Ve srovnání se standardní verzí jde o nárůst o 77 kW a 110 N.m. Údaje o dynamice nemáme, ale Audi RS Q8, které akceleruje z klidu na stovku za 3,8 sekundy a jede až 305 km/h, bude jistě o něco pomalejší než vytuněná verze.

Zajímavá je také cena. Balíček bude k dispozici ve čtvrtém čtvrtletí letošního roku za 38 tisíc eur, tedy zhruba milion korun. A to není zrovna málo.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud