Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Úpravci Tesly přišli s náhradou za nevšední volant nového Modelu S

Ondřej Mára Ondřej Mára 11. 1. 2022 • 17:50
40
79
Zobrazit náhledy (40)
Tesla Model S Tesla Model S Tesla Model S Tesla Model S Tesla Model S Tesla Model S Tesla Model S Tesla Model S Tesla Model S Tesla Model S Tesla Model S Tesla Model S Tesla Model S Tesla Model S Plaid Tesla Model S Plaid Tesla Model S Plaid Tesla Model S Plaid Tesla Model S Plaid Tesla Model S Plaid Tesla Model S Plaid Tesla Model S Plaid Tesla Model S Plaid Tesla Model S Plaid Tesla Model S Plaid Tesla Model S Plaid Tesla Model S Plaid Tesla Model S Plaid Tesla Model S Plaid Tesla Model S Plaid Tesla Model S Plaid Tesla Model S Plaid Tesla Model S Plaid Tesla Model S Plaid Tesla Model S Plaid Tesla Model S Plaid

Nebaví vás knipl místo volantu? Úpravci ze společnosti T Sportline už nabízejí alternativu.

Modernizace elektrického sedanu Tesla Model S přinesla několik velmi zajímavých novinek, včetně nejostřejší verze Plaid, veřejností ale rezonoval především nový volant připomínající spíše knipl dopravních letadel, kolem kterého se velmi rychle strhla velká kontroverze.

Americké úřady si s ním zřejmě dodnes neví rady, odborníci nad ním často kroutí hlavou a veřejnost překřikuje, zda převládají klady nad zápor či naopak. Elon Musk ovšem v minulosti na Twitteru jasně naznačil, že návrat ke klasickému volantu nechystá. Tedy přinejmenším v nejbližší době.

Video se připravuje ...

Na trhu se tak objevila příležitost, které se chopilo hned několik společností. Jednou z nich, a zřejmě i tou nejrychlejších, se stala společnost T Sportline, která se popisuje jako jeden z prvních úpravců vozidel Tesla na světě.

Společnost přitom vychází ze standardního kniplu Tesly Model Ss jeho neobvyklými tvary, který ale doplnila o horní sekci, vyrobenou z kovové konstrukce pro vysokou pevnost a s pestrou nabídkou čalounění. V nabídce by měla být například kůže, matný karbon, ořechové dřevo nebo eben.

Výsledek vypadá přinejmenším zajímavě a zřejmě ovládání vozu zpříjemní, ačkoliv zcela neodstraní často zmiňované problémy s přesunutím ovládání stěračů, blinkrů nebo klaksonu na ramena volantu. Celá sranda navíc ani není příliš levná.

Základní volant vyjde na 2.299 dolarů (cca 49.340 Kč), verze s čalouněním dle vlastního výběru na 2.499 dolarů (cca 53.632 Kč) a karbonová veze na 3.499 dolarů (cca 75.094 Kč). Zákazníci ale mají možnost snížit si cenu o 500 dolarů (cca 10.735 Kč) zasláním svého starého volantu.

Doporučujeme

Témata
Avatar - Ondore
13. 1. 2022 11:50
Re: Chyba hneď v prvej vete
Keby si predo mňa postavil jeden Plaid s Yoke a jeden bez, tak si vyberiem ten s klasickým volantom. Ale keby Yoke bola jediná možnosť, tak by som s tým nemal problém.
Avatar - Emel
13. 1. 2022 10:07
Re: Chyba hneď v prvej vete
Možná to v reálu nebude tak strašnej problém. Na druhou stranu - má to řešení nějakou výhodu, kvůli který bys to tak chtěl mít?
Avatar - Ondore
12. 1. 2022 23:20
Re: Chyba hneď v prvej vete
Keď som sa pýtal na také zákruty, tak som sa zamýšľal, či si ja na nejakú spomeniem. Mám tu pár takých ciest, kde sa chodím občas prevetrať, na niektorých sa robia preteky, ale úprimne si nevybavujem, či musím rúčkovať, skôr by som povedal, že nie. To samozrejme neznamená, že také neexistujú, ale napríklad môj bežný mix je 70 % diaľnice, 20 % mesto a 10 % okresky a nikde na mojich bežných trasách nepotrebujem ani len pevné bočné vedenie sedačky, ja Ti človeče z nej nejako nevypadávam :-) A fakt si myslím, že zrovna pomaly nejazdím.
Yoke - osobne tipujem, že v EU ho nepovolia, predsa len tu máme iné cesty ako amíci. Ale z videí, ktoré som videl by som povedal, že obavy ľudí sú viac v ich hlavách, ako na skutočných cestách.
Avatar - Emel
12. 1. 2022 23:03
Re: Chyba hneď v prvej vete
Korekce je něco nečekanýho. Třeba když si najedu serpentýnu a najednou se tam zjeví motorkář s kolama na čáře a hlavou v mým pruhu a já potřebuju utáhnout stopu.
Ale jinak myslím, že větší problém to bude v menších rychlostech... křižovatky a kruháče ve městech a tak, kde u běžnýho auta celkem běžně máš volant vzhůru nohama... do toho budeš pouštět blinkr podržením tlačítka...
Avatar - Ondore
12. 1. 2022 21:43
Re: Chyba hneď v prvej vete
Vybavuješ si niekde takú cestu, kde máš zákrutu, v ktorej musíš robiť korekciu volantom do rovnakého smeru tak, aby si prekrížil ruky? V uvedenom videu na severnej slučke nikde prekrížiť ruky nemusel napriek tomu, že mal Yoke a tam pár hodne ostrých zákrut nájdeš:
https://en.wikipedia.org/…N%C3%BCrburgring#…
Uznávam, že tam môžeš tú zákrutu strihnúť a ísť ideálnu stopu bez ohľadu na to, že apex leží "v protismere", na druhú stranu na bežnej ceste tú zákrutu nestriháš stošestdesiatkou. Ja len, či fakt jazdíš cez zákruty, ktoré ten Yoke nedá, alebo riešime neexistujúci problém.