Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Už i Fiat má SUV-kupé! Model Fastback láká na atraktivní záď i zvýšenou světlost

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 4. 8. 2022 • 00:26
34
16
Zobrazit náhledy (34)
Fiat Pulse Fiat Pulse Fiat Pulse Fiat Pulse Fiat Pulse Fiat Pulse Fiat Pulse Fiat představuje nové městské SUV Fiat představuje nové městské SUV Fiat představuje nové městské SUV Fiat představuje nové městské SUV Fiat představuje nové městské SUV Fiat představuje nové městské SUV Fiat představuje nové městské SUV Fiat představuje nové městské SUV Fiat představuje nové městské SUV Fiat představuje nové městské SUV Fiat představuje nové městské SUV Fiat představuje nové městské SUV Fiat představuje nové městské SUV Fiat představuje nové městské SUV Progetto Fiat 363 Progetto Fiat 363 Progetto Fiat 363 Progetto Fiat 363 Progetto Fiat 363 Progetto Fiat 363 Progetto Fiat 363 Progetto Fiat 363

Italská automobilka se stylovou novinku rozhodla odhalovat postupně. Zatím se tak musíme spokojit jen se dvěma snímky exteriéru.

Že Fiat chystá zbrusu nové SUV-kupé (či zvýšený fastback, chcete-li) víme už minimálně rok a půl, tedy od chvíle, kdy se sociálními sítěmi začaly šířit první fotky maskovaných prototypů. Před dvěma týdny automobilka prozradila název. Vůz, jehož tvary nemají u Fiatu obdoby, se jmenuje… Fastback.

V hierarchii společnosti má jít o stylovějšího sourozence Fiatu Pulse (zbytek fotogalerie výše). Jak už asi tušíte, italská značka našincům horkou novinku nedopřeje, určena je primárně pro brazilský trh. Pokud vás koncern Stellantis obdobnými tvary oslovil, připomeňme nedávno představený Peugeot 408.

Video se připravuje ...

Ale zpět k novému fiatu. Vyobrazený exemplář dostává lakování v bílé Banchisa a černou kontrastní střechu. Vpředu zaujme především výrazná maska doprovázená Full LED světelnou technikou. Podstatně zajímavější jsou však zadní partie. Střecha se po vzoru SUV-kupé svažuje výrazněji, na víku zavazadelníku nechybí naznačený spoiler a za zmínku stojí i svítilny protažené do boků karoserie.

Pozornost si zaslouží ochranné plasty a hlavně vyšší světlost, která naznačuje, že by se auto nemuselo zaleknout ani nezpevněných cest. Na pohled do interiéru, technické podrobnosti a další zajímavosti o modelu si však musíme ještě nějaký čas počkat. Fiat se totiž rozhodl, že nás informacemi bude zásobovat postupně.

Video se připravuje ...

Doporučujeme

Témata
4. 8. 2022 17:26
Re: EU prodeje
Tak uz je tu clanok, ze mozno dalsi golf nebude koli emisiam. Podla mna skor kazdy kasle na tu predrazenu plecku s tapacim ovladanim. Ale zvali sa to na emisie
4. 8. 2022 17:24
Re: Re: EU prodeje
Posledne roky boli pre nich zlate casy, vsetci mali rekordne zisky, aj bp, shell a dalsie rafinerky sa ohadzuju peniazmi, tusim bp zarobili za posledny fiskalny rok najviac v historii.
Avatar - KANKUNEN
4. 8. 2022 14:40
Re: EU prodeje
Automobilkám se chvíli líbilo, že prodávají s ohromnou marží, prodali polovinu a zisk byl násobný. Rychle se to obrátilo proti nim.
4. 8. 2022 14:18
Re: U nás v Evropě už bude Fiat jen převlečený
jj Ceeda v TOP výbavě s 1.5TGDI 118kW koupíš v ČR pod 600 tis, není důvod cpát své peníze za nižší střední Stellantisu ;-)
Avatar - hugino
4. 8. 2022 14:09
Re: U nás v Evropě už bude Fiat jen převlečený
Tie ceny majú strašne vysoké.Už sa nečudujem že korejci sa tak dobre predávajú.Aj Renault aj Ford to pomaly ukončia.