Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Angličan oholil klasickou Škodu Rapid až na plech. Jak se vám tahle úprava líbí?

Jan Zajíc Jan Zajíc 29. 8. 2019 • 18:51
12
18
Zobrazit náhledy (12)
Škoda Rapid Škoda Rapid Škoda Rapid Škoda Rapid Škoda Rapid Škoda Rapid Škoda Rapid

Úpravy klasických škodovek rozhodně nejsou jen tuzemskou záležitostí, tuning československých automobilů z dob socialismu má fanoušky v mnoha evropských zemích. A nejen těch na východě.

Mezi podobné nadšence patří i Angličan Nick Stones, který se před více než třemi lety pustil do úpravy Škody Rapid z roku 1988. Jeho cílem bylo udělat z poměrně elegantního kupé syrově a drsně vypadající auto s odhalenými plechy, které se nestydí za korozi, a s odstrojeným interiérem.

Výsledek si můžete prohlédnout v galerii, hodnocení necháme na vás. Evidentní však je, že Stones u vozu strávil spoustu času a rozhodně popustil uzdu fantazii. Vidět je to na spoustě pozoruhodných detailů.

Úpravy pak podle Nicka z rapidu udělaly syrové, hlučné a nepohodlné auto, které vzbuzuje pozornost všude, kde se objeví. Není divu.

A i když je tvůrce na svoje dílo hrdý, aktuálně ho nabízí k prodeji. Už má totiž v hlavě další projekt - ale jestli to bude opět nějaká škodovka, nevíme.

Stones každopádně přiznává, že rapid má jisté problémy s motorem, k autu však nabízí náhradní agregát, jen je rozebraný. Přidá také řadu dalších dílů, zejména z vybrakovaného interiéru.

Cena? Nick si svůj výtvor cení na 3.500 liber, tedy necelých 100 tisíc korun.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly
30. 8. 2019 19:51
Re: Rapid?
To je, ale tady se dá předpokládat, že prodejce o vozidle ví více, jelikož je to on kdo ho prodává.. Je tedy klidně možné, že vozidlo které použil jako základ skutečně je Rapid z roku 1988, jestli ho poté totálně překopal a nalepil na něj hromadu dílů z Garde či jiných, to už je věc druhá. (Samosebou neříkám že to tak skutečně bylo).

To je také pravda, ovšem věřím že mezi situací Garde-Rapid a situací například onoho Superb-Octavia nebo Corvette-Camaro přeci jen rozdíl. Přeci jen, Rapid a Garde k sobě mají podstatně blíže.
Avatar - Dinar
30. 8. 2019 12:54
Re: Garde
Kulatá světla vpředu a stojatá vzadu neměla ani Garde.

Každopádně, tahle debata o ničem je opravdu výživná. :D :D
Avatar - Hammunasakra
30. 8. 2019 12:27
Re: Auto
Zajímavý kolik mínusů padlo = jen za připomínky že to je prostě JINEJ model než je psáno :-!
Avatar - Hammunasakra
30. 8. 2019 12:25
Re: Rapid?
Antonio nesouhlasim = když prodejce řekne že bílá barva je zelená = je to prostě blbost. Nebo když poplete modely aut. Prostě mezi Camarem a Corvette je rozdíl = i když sou od stejnýho výrobce a obě začínaj na C

Nejsme v soutěži akurátnosti = ale říct místo Superb Okta = je prostě CHYBA
Avatar - Hammunasakra
30. 8. 2019 12:24
Re: Rapid?
No ale v tom inzerátu je prostě na 99,99% chyba = takže zmínit že to je blbost = až tak od věci neni

Zmínit že profesionál kterej o něčem píše = by to měl spíš poznat a ne jen opapouškovat = je minimálně lempl nebo holt blb = taky neni úplně absolutně mimo

Kritika obecně úpadku článků = je podle mě bohužel na místě

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku