Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Vaculík vs. 100oktanové benziny: Za více peněz více výkonu? A co ta biosložka?

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 22. 5. 2023 • 19:58
21
4
Zobrazit náhledy (21)
Souběh informace „oktanové číslo 100“ a označení BA Super Plus 98 budí v mnoha motoristech nedůvěru Ing. Josef Farták, Ph.D. z Ústavu energetiky na VŠCHT Praha, vysvětluje, jak funguje měření spalného tepla a výhřevnosti Velký test stooktanových benzinů Spotřeba paliva na tuto zásadní zkoušku byla ze všech nejmenší – ze vzorkovnice ubylo jen pár milimetrů Velký test stooktanových benzinů Médii proběhly různé pokusy hodnotit vliv paliva na výkon motoru, všechny však dynamicky na válcových zkušebnách. Takové měření nemá pro daný účel potřebnou přesnost ani opakovatelnost. My jsme zvolili technicky správný postup statického měření na zkušebním stavu. Médii proběhly různé pokusy hodnotit vliv paliva na výkon motoru, všechny však dynamicky na válcových zkušebnách. Takové měření nemá pro daný účel potřebnou přesnost ani opakovatelnost. My jsme zvolili technicky správný postup statického měření na zkušebním stavu. Ing. Ivan Bortel, Ph.D., vysvětluje metodiku měření. Vizuálně zajímavé grafy kreslí obslužný software zcela automaticky. Jde tedy o strojové vyhodnocení naměřených hodnot. Na naše měření ve VTP Roztoky se přišel podívat i Vladimír Matějovský coby žijící česká legenda oblasti motorových paliv a maziv Velký test stooktanových benzinů Velký test stooktanových benzinů Orlen Benzina Verva 100 vs. MOL Evo Plus 100: Na horním grafu jsou naměřené účinnosti motoru 1.4 TSI na palivo Orlen Benzina Verva 100 E10. Na prostředním na palivo MOL Evo Plus 100. Zcela dole pak strojové srovnání obou grafů, kdy největší zaznamenané rozdíly jsou 0,8 procenta ve vysokých otáčkách. V nejpoužívanějších nižších pak vůbec žádné. Orlen Benzina Verva 100 vs. MOL Evo Plus 100: Zde vidíte měrnou spotřebu paliva v g/kWh. Nahoře opět Verva 100, uprostřed MOL Evo Plus 100, dole srovnání. Byť ve výhřevnosti na hmotnostní jednotku má palivo s E10 nevýhodu, v nejpoužívanějších režimech nejsou žádné zaznamenatelné rozdíly. Orlen Benzina Verva 100 vs. MOL Evo Plus 100: Opět měrná spotřeba, ale tentokráte přepočtená na jednotku objemu, tedy litry. V nich přeci paliva platíme. Podle srovnávacího grafu dole je jasně vidět, že není žádný měřitelný a zaznamenatelný rozdíl mezi palivem E10 (Orlen Benzina Verva 100) a E5 (například MOL Evo Plus 100). Na tomto grafu vidíte pozici bodů, v nichž byly měřeny točivý moment, spotřeba paliva a surové emise. Verva 100 E10 vs. Efecta 95 E5: Srovnání účinnosti motoru na paliva Verva 100 (vzorek 1) a Efecta 95 (vzorek 5) od Orlenu Benziny ukazuje na lehkou výhodu stooktanového benzinu. Všimněte si širšího pásma, v němž je dosahováno účinnosti přes 36 procent. Spodní srovnávací graf však opět ukazuje na maximální rozdíly 0,8 procenta.

Expert Martin Vaculík se ve svých speciálech pravidelně věnuje problematice paliv a maziv. Tentokrát si posvítil na 100oktanové benziny.

V případě 100oktanových benzinů, tedy těch dražších, jej logicky zajímalo několik důležitých parametrů. Nejen jejich oktanové číslo, ale také výhřevnost a spotřeba pohonných jednotek. No a v neposlední řadě samozřejmě výkon.

Ale nebojte, dnešní video není žádná dojmologie. Martin pečlivě sesbíral několik benzinových vzorků, které následně nechal otestovat v certifikované zkušebně. Jak to všechno dopadlo vám prozradí video přiložené výše. Mimo už zmíněné zajímalo experta Světa motorů, jaký vliv na všechny výše zmíněné parametry má, když je benzin v kategorii E10 s vyšším obsahem biosložky. Ale víc vás nebudeme zdržovat, mrkněte na video!

Video se připravuje ...

Doporučujeme

Témata
Avatar - Ja Prvni 123
27. 5. 2023 16:27
Nechce se mi koukat na video...
Rekne tam, ze je dulezite, co je ta bioslozka zac?
Jestli repkova sracka nebo radeji ETBE?
Avatar - dodge
23. 5. 2023 20:01
100 oktanú
Vzpomínám si, že před časem byl na stránkách Benziny produktový list na Vervu 100 od ÖMV. Mám silné podezření, že v ČR prodávané 100 oktanové benzíny vyrábí jenom ÖMV, který je dodává všem ostatním, a ti ho prodávají pod svými obchodními názvy. Vzhledem k nízkému prodeji 100 oktanových benzínů je to celkem pravděpodobné.
23. 5. 2023 15:24
Škoda toho nepřesného závěru
Měření pěkné a poučné, jen je škoda, že pan Vaculík na závěr znehodnotí výsledek generalizovaným prohlášením - bylo by totiž nutné zdůraznit (padlo to v reportáži při diskusi nad jednotlivými výsledky), že výsledky jsou platné pro jeden konkrétní motor, který je opatřen turbodmychadlem a má nějaký kompresní poměr - pro jiný motor budou odlišné a tak jedinou jistotu mají majitelé aut s motorem TSI o zdvihovém objemu 1,4 dm3 a konkrétním provedení/modelu. Ti co mají atmosféru holt musí počkat na jiné výsledky... :)
23. 5. 2023 09:53
bioložka
kuwa experti, to si nemůžete ani po sobě přečíst co napíšete? :no: