Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Video: Martin Vaculík a Škoda Fabia III s motorem 1.4 TDI. Opravdu je to takový průšvih?

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 6. 5. 2021 • 11:31
31
33
Zobrazit náhledy (31)
Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia

Majitel Fabie třetí generace s motorem 1.4 TDI se Martina Vaculíka ptá, zdali je tato motorizace opravdu takovým malérem, jak se traduje.

Kromě velkých a obsáhlých videí pro vás technický expert Světa motorů Martin Vaculík pravidelně připravuje i odpovědi na vaše otázky. V nejnovějším díle dostal dotaz na Škodu Fabii třetí generace s motorem 1.4 TDI o výkonu 66 kW v kombinaci se samočinnou převodovkou DSG.

Jde o kombinaci, která se v bazarové rubrice našeho partnerského časopisu netěší zrovna velké oblibě a Martin Vaculík zpravidla doporučuje se dané motorizaci vyhnout. Ale opravdu je to takový průšvih, jak se traduje? Nebo s vhodným přístupem a řádným servisem žádné starosti nehrozí? Odpovědi se dozvíte výše.

A pokud vás zajímají další videa, která s Martinem Vaculíkem chystáme, nezapomeňte sledovat náš instagramový profil @auto.cz. Tam také můžete technickému specialistovi poslat svůj dotaz, který se objeví třeba v dalším díle.

Související články

Témata
16. 5. 2021 19:41
Moje zkušenosti.
Mám ve svém okolí fabii 3 1.4tdi 77kw combi a sice, je to 3válec, tak přesto má spoustu výkonu. Seděl jsem v tom a byl jsem mile překvapen, jak auto krásně tahá. :) Co se týče údajného přehřívání, to se téže neděje. Auto jezdilo při 35° venku, vysoké otáčky a ani přesto se ukazatel teploty nepohnul a byl stále v půlce. :)
Avatar - Ada je zase tady
8. 5. 2021 10:20
Re: univerzální auto neexistuje?
v podstatě ano, ale VÝHRADNĚ s dieselem!!!
Avatar - Ada je zase tady
8. 5. 2021 10:17
Re: Pochvalovat si R3 dehet
Už ta poznámka "dehet" je urážlivá. Proč? S dieselem se lépe jezdí, není nutno podřazovat do otáček zubní vrtačky, má větší krouticí moment, menší exhalace CO2, menší spotřebu a větší životnost. Trochu větší hlučnost nevadí, naopak řidič slyší, že jede v autě a ne pouze virtuálně jako v počítačové hře.

Problém uhlíkové stopy lze snadno řešit vyloučením všech špinavých benzínových motorů a sešrotováním benzínových aut. Už aby to bylo. Diesel je motorem budoucnosti! :yes:
Avatar - Ozzman
8. 5. 2021 09:14
Re: univerzální auto neexistuje?
Jakto ? Pro kupce ojetin je to Rapid TSI “dalnicni predator” a jako nove auto Landcruiser , moc Vaculdu nesledujes co ?:D
Avatar - Ozzman
8. 5. 2021 09:13
Re: Vaculík evo
V tom, jak dokaze vychvalit na zakazku cokoliv ? Jo , to teda !

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku