Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Video: Mercedes EQC má přehled o obsazenosti stojanů. Telefon slouží jako prodloužená ruka

Stanislav Kolman
Diskuze (4)

Multimediální systém elektrického Mercedesu napoví, zdali je ten který stojan zrovna obsazený jiným elektromobilistou. Značně tak usnadňuje hledání volné dobíječky.

V redakci nám dělá roční společnost další elektromobil. Po Renaultu Zoe jsme sedli do něčeho většího a luxusnějšího, tentokrát navštěvujeme nabíjecí stojany napříč republikou Mercedesem EQC. A jak už u aut, která se u nás zastaví na delší čas, bývá zvykem, posvítili jsme si na jeho multimediální systém.

Pracoviště řidiče je hodně podobné tomu, co známe z jiných moderních mercedesů. Má však jistá specifika, která souvisí s čistě elektrickým pohonem. Zatímco v konvenčním autě vás multimédia připojená k internetu informují o cenách pohonných hmot, EQC zvládá mapovat obsazenost nabíjecích stojanů. Na dálku tak vidíte, jestli nabíječka, ke které zrovna míříte, není obsazená někým jiným. Šikovná pomůcka.

Ve videu si však ukážeme mnohem více. Třeba i to, jak poslouží aplikace v chytrém telefonu jako taková prodloužená ruka vašeho elektromobilu. Vcelku snadno jej totiž můžete ovládat na dálku. Ale nebudeme předbíhat, všechno podstatné se dozvíte výše.

Stanislav Kolman
Diskuze (4)

Doporučujeme

Avatar - Ada je zase tady
7. 11. 2021 19:42
Chlapci se snaží
ale na klasický Mercedes nemají. Autu totiž chybí normální motor!
4. 11. 2021 09:58
Re: Tesla
Letmým pohledem do interiéru lze poznat podle obrovské středové a překážející konzole, že se jedná o pouhou předělávku fosilu, k tomu pidi display zaostalého infotainmentu. To celé za skoro 2 mil. Kč. Ne, tenhle Mercedes má k Tesle fakt ještě na míle daleko :D
3. 11. 2021 00:24
Re: Tesla
Myslis v tom, ze to ukazuje obsazene stojany?
To se jen zda. Ve skutecnosti to pry jen vypada, ze to funguje, ale nefunguje. Nefungujici stojany to pry taky casto neoznaci. Stale jsou problemy s kompatibilitou, prestoze Mercedesu to jakz takz funguje, ovsem tesla je zatim proste jinde.
Avatar - eLzyx
2. 11. 2021 20:12
Tesla
juchú, někdo dohnal Teslu