Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Video: Nissan Qazana – Kompaktní crossover staticky

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 8. 3. 2009 • 23:30
17
Na ženevském autosalonu představuje japonská automobilka koncept kompaktního crossoveru, jehož design je ukázkou toho, jak by mohl vypadat připravovaný nový model, který se má v nabídce značky zařadit pod model Qashqai.

Nissan Qazana je dlouhý 4060 mm, široký 1780 mm, vysoký 1570 mm a má rozvor náprav 2530 mm. Karoserie konceptu zaujme svými výrazně vyboulenými blatníky i poměrně nízkou linií střechy, ale hlavní pozornost nejspíš přitáhne provedení přídě s výraznými světlomety a maskou, jejíž obrys lehce odkazuje na současné Murano. Při navrhování zadních partií se designéři inspirovali mimo jiné i u nového kupé 370Z a jeho zadních svítilen.

Interiér je přístupný dveřmi otevíranými proti sobě, které odkryjí široký vstupní otvor nenarušený B-sloupkem. Při tvorbě vnitřního prostoru byly inspirací motocykly a například provedení středové konzoly s řadící pákou a loketní opěrkou mezi předními sedadly má připomínat palivovou nádrž a sedlo motocyklu. Na palubní desce je sice relativně klasický přístrojový panel před řidičem, ale dominantou je zde centrálně umístěná obrazovka, která má zobrazovat například údaje o nové generaci plně elektronicky ovládaného pohonu všech čtyř kol.

Doporučujeme
Autosalon Ženeva: Nissan Qazana – Koncept crossoveru představen

Související články

Témata
Avatar - pelikoš
9. 3. 2009 19:18
Re: Opravdový krasavec
jo a pak že japonec nakonec...nic takovýho neplatí..nissan forever :-!
9. 3. 2009 10:36
Re: Opravdový krasavec
:yes: :yes: :yes: :-)
Avatar - Hammunasakra
8. 3. 2009 21:24
Re: Opravdový krasavec
Jo-jo vw Touran (2.0 TDi) - vůz na POSLEDNíM místě poruchovosti v testech AutoBild ... čistá ČERVENÁ (absolutní "průšvih") a hodnocení 6 (to je taková školní 5ka 2x "podtržená") :no:
SMUTNÉ ... na OPAČNÉM pólu s hodnocením 1 je Mazda 5 (2.0 MZ-CD) ... :yes:
Pěkný den :-)
Avatar - pelikoš
8. 3. 2009 20:37
Re: Opravdový krasavec
přesně tak.kritici se vždy a všude najdou..apropos zato touran,to je čistá krása ;-)
Avatar - pelikoš
8. 3. 2009 19:59
Re: Opravdový krasavec
no je jasné,že to je designové cvičení a pravděpodobně se použijí pro další modely spíše jen části,ale fakt je ten,že hlavně koncern vw by se mohl učit,jak má vypadat přístrojová deska.vidím to,že zkouší reakci na velikost a potřeby po autě velikosti baby qashqai.u mě za #1
Články odjinud