Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Video: Subaru WRX STI pro Rally America baletí na sněhu

Jan Mička Jan Mička 1. 2. 2015 • 21:28
41
Co vám poprvé probleskne hlavou při spojení slov „Subaru“ a „sníh“? Pokud totéž co nám, podívejte se na přiložené video.

Pokud myslíte pouze na zábavu za volantem, je v podstatě jedno, jaký model Subaru si koupíte. Jistě, na světě jsou i kvalitnější a hezčí vozy, jen málo značek se však může pyšnit tak dlouhou a úspěšnou rallyovou historií. A ta se podepisuje i na produkčních modelech...

Vůz, který vidíte v přiloženém videu, pochopitelně není sériový. Jedná se o stávající generaci modelu WRX STI, ovšem v úpravě pro šampionát Rally America. To samo sebou přineslo pořádnou přestavbu podvozku, motoru nebo instalaci ochranného vnitřního rámu, který například v roce 2013 ušetřil Kenu Blockovi a jeho spolujezdci nepříjemné zdravotní komplikace. Tehdy totiž při jednom z podniků zmíněného mistrovství doslova rozsekali závodní Fiestu, byť chtěl Block v první chvíli po „překulení" zpátky na kola pokračovat v jízdě.

Ale zpátky k Subaru, za jehož volantem sedí zkušený soutěžák David Higgings. Na pořádnou technickou specifikaci je ještě brzo, nicméně nelze nepředpokládat, že bude STI v Higgingsově rukou zářit. Loni totiž vyhrál sedm z osmi závodů Rally America, přičemž po trati vodil předchozí generaci ostrého japonského modelu.

Související články

Témata
Avatar - JDM
2. 2. 2015 19:02
Re: ok
furt štelovat to nemusíš má to i automatický režim a pokud jsi fajnšmekr tak si s tím můžeš pohrát ;-) :-! , nehody mají všechny auta a většinou za to nemůže auto ale řidič.
Avatar - JDM
2. 2. 2015 18:59
Re: ok
>:D tak jo věřím ti ale kalkulačku a kalendář má úplně každej telefon ;-) a samozřejmě že do auta dám europaletu , když si ji naštípu na pěkný prkýnka >:-[]
Avatar - JDM
2. 2. 2015 18:33
Re: ok
To DCCD tam montovali dřív než moje vyrobili a montují je jen do STI kvůli dokonalým jízdním vlastnostem ,nastavíš si svornost podle potřeby a jedeš.

[odkaz]
pozorně sleduj .
Avatar - JDM
2. 2. 2015 18:26
Re: ok
>:D řídí řidič? na co v autě kalkulačku?počítáš si v autě daně? na co kalendář? to nevíš co je za den při jízdě? na co automatickou ručku? na co bezklíč?(ten má >:-[] ) na co podlahu bez tunelu vždyť je to osobní automobil ne dodávka do ktery nakládáš palety LED světla jsou super hlavně na stromečku nebo blikačka na kole >:-[] máš mínus 450 bodů >:-[]
Avatar - JDM
2. 2. 2015 17:49
Re: ok
Presne tak technicky vyklad jako remen. Hele DCCD montovali na sti v japonsku myslim uz nekdy v roce 1999 mozna driv >:-[] a dokonce maji ridici jednotku a daji se softwaerove upravovat ....a jak je mozny ze moje stala 4x4 s viskozni mezinapravou a zadni viskozou projde uplne stejne co moderni elektronicky haldex 5 gen? Az se nekdy nejakym sti s dccd projedes utres nos.
Články odjinud