Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Volkswagen je blízko rozhodnutí o výstavbě nové továrny. Kde tedy nakonec bude?

ČTK ČTK 27. 9. 2019 • 16:03
27
2
Zobrazit náhledy (27)
Volkswagen Emden Volkswagen Emden Volkswagen Emden Volkswagen Emden Volkswagen Emden Volkswagen Emden Volkswagen Emden Volkswagen Emden Volkswagen Emden Volkswagen Emden Volkswagen Emden Volkswagen Emden Volkswagen Emden Volkswagen Emden Volkswagen Emden Volkswagen Emden Volkswagen Emden Volkswagen Emden Volkswagen Emden Volkswagen Emden Volkswagen Emden Volkswagen Emden

Nově vybudovaná továrna má ulehčit závodu v Kvasinách. Vyrábět se tam budou i vozy značky Škoda.

Německý automobilový koncern Volkswagen je blízko k rozhodnutí o výstavbě nové továrny v Turecku. Uvedl to dnes člen představenstva podniku Andreas Tostmann, který je zodpovědný za výrobu. Podle zdrojů agentury Reuters by měla továrna ročně vyrábět 300.000 vozů VW Passat a Škoda Superb pro export do východní Evropy.

To je změna proti původním plánům. Ty počítaly s tím, že by se v novém závodě stavěly vozy Škoda Karoq a Seat Ateca.

 
"Jsme ve finálních rozhovorech s Tureckem," uvedl Tostmann. Předpověděl, že rozhovory budou dokončeny nejpozději do dvou týdnů. Zdroje agentury Reuters uvedly, že továrna bude stát přes miliardu eur (zhruba 26 miliard Kč) a zaměstná téměř 4000 lidí. Výstavba závodu by podle zdrojů mohla začít koncem příštího roku a výroba by se v něm mohla rozběhnout v roce 2022.

Předseda představenstva společnosti Škoda Auto Bernhard Maier tento měsíc na frankfurtském autosalonu uvedl, že konečné rozhodnutí o novém evropském výrobním závodě koncernu Volkswagen by mělo padnout do konce roku a že koncern stále vybírá ze dvou zemí. Média už v červenci po jednání dozorčí rady informovala, že továrna vznikne v Turecku. Druhou zemí ve výběru mělo být Bulharsko. Předtím se spekulovalo též o možnosti výstavby závodu v Srbsku.

Maier na autosalonu zopakoval, že Škoda chce v příštích deseti letech vyrábět dva miliony aut ročně. Loni to bylo 1,25 milionu. V Evropě se nyní Škoda potýká s naplněním výrobních možností svých závodů.

Související články

Témata
Avatar - pradeda777
28. 9. 2019 10:40
Re: Prezidentský Superb z Turecka
Také mám s Turky jako pracanty dobré zkušenosti........
27. 9. 2019 21:02
Prezidentský Superb z Turecka
Němci již znají Turky z Německa, takže ví, že jsou dobří..
Nezbývá než před Tureckem smeknout a kupovat od nich prezidentské Superby.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud