Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Volkswagen Jetta GLI se dočkal lehkých retuší

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 11. 6. 2015 • 11:01
3
2
Volkswagen si pro severoamerické trh připravil nenápadnou modernizaci sportovně laděného sedanu Jetta GLI.

Volkswagen na jaře loňského roku představil modernizovanou Jettu pro severoamerický trh a na podzim byla uvedena i evropská verze. Ostřejší provedení GLI se ovšem dočkalo úprav i pro modelový rok 2016. Změny se týkají především vzhledu a výbavy, zatímco technika pod kapotou se nemění.

Karoserie prodělala úpravy v oblasti předních partií, kde je nově tvarovaný přední nárazník s novými mlhovými světly, který Jettu GLI opticky přibližuje Golfu GTI. V podobném duchu se nesou i změny zadních partií, kde je rovněž nový zadní nárazník a mohou zde zářit LED koncové svítilny. Standardem pro Jettu GLI jsou 18-palcová litá kola Mallory.

Modernizovaná Jetta GLI s výbavou SE nabízí bezklíčový přístup a startovací tlačítko, automatickou dvouzónovou klimatizaci, střešní okno, elektricky stavitelné sedadlo řidiče, vyhřívání předních sedadel, přední i zadní parkovací asistent, zadní parkovací kameru, audio systémem Fender® Premium, automatické světlomety, dešťový senzor a nejnovější specifikaci infotainmentu MIB II (Modular Infotainment Matrix). Vyšší stupeň výbavy SEL přidává mimo jiné bi-xenonové světlomety, systém sledování slepého úhlu, navigační systém a HomeLink.

V přídi Volkswagenu Jetta GLI pro modelový rok 2016 i nadále pracuje motor 2.0 TSI, který disponuje výkonem 156 kW a točivým momentem 280 N.m. Prostřednictvím šestistupňové manuální nebo dvouspojkové převodovky jsou roztáčena kola přední nápravy.

Témata
11. 6. 2015 23:20
Re: Má to smysl?
novy naraznik tohoto sh*itu je dulezity. pokles o 12% je prkotina
11. 6. 2015 19:47
Má to smysl?
Proč zde píšete o VW pro severoamerický trh, když zprávy z tohoto regionu ignorujete? Nebo Vám jedná zpráva o prodeji aut v USA v sekci rychlých zpráv přijde dostatečná? Proč nepíšete aspoň něco o největším trhu na světě? není to zajímavé? Třeba jako poklesy prodejů o 12% u VW za květen?