Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Volkswagen New Midsize Coupe půjde po Mercedes-Benzu CLA

Michal Fokt Michal Fokt 23. 4. 2014 • 12:55
26
36
Zobrazit náhledy (26)
Volkswagen Jetta Volkswagen Jetta Volkswagen Jetta Volkswagen Jetta Volkswagen Jetta Volkswagen Jetta Volkswagen Jetta Volkswagen Jetta Volkswagen Jetta Volkswagen Jetta Volkswagen Jetta Volkswagen Jetta Volkswagen Jetta Volkswagen Jetta Volkswagen Jetta Volkswagen Jetta Volkswagen Jetta Volkswagen Jetta Volkswagen Jetta Volkswagen Jetta Volkswagen Jetta
Na bázi Jetty postavený sportovní sedan Volkswagenu přijde za dva roky a bude chtít konkurovat Mercedesu CLA.

Volkswagen představil před pár dny studii New Midsize Coupe (NMC), což je sedan se sportovními proporcemi a siluetou, u něhož existovalo oprávněné podezření, že nemá daleko k sériové výrobě. A skutečně - deník Automotive News přichází s informací, že tato kompaktní alternativa Volkswagenu CC vyjede na silnice za dva roky.

NMC bude využívat techniku sedanu Jetta a bude s ním sdílet i výrobní linku v mexickém Pueblu a kromě ní bude vznikat i v Číně. Auto s dynamickým vzhledem, bezrámovými dveřmi a výkonnými motory (v případě konceptu 162 kW) bude tak trošku lézt do zelí spřízněnému Audi A3 Sedan, v hledáčku se objeví zejména Mercedes-Benz CLA, jehož bude chtít být cenově dostupnější alternativou.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Proč CLA?
| 25. 4. 2014
Proč CLA? To se musíš zeptat autora článku.
Proč CLA?
| 24. 4. 2014
Lidi, nenechte se vysmát, ač teda ke coupe ma CLA taky daleko, ale tahle "stylovější" varianta Jetty neni ani v jedné galaxii s Mercedesem.
Design CLA ma své mouchy, rozhodně to ale to není zadek auta, nýbrž předek z Ačka, který IMHO ne úpně pasuje k zbytku auta. Stačí se podívat na nejslavnější eru automobilismu, a design klasických aerodynamických aut - toto se mercedesu stejne jak u CLS, S ai C-classe, tak i u CLA, povedlo dokonale skloubit s modernejšími tvary. Na druhou stranu, i děti ve školce už kreslí krabice na kolech, tak někdo je pak fanouškem krabicoidních tvarů i v dospělosti. Proti gustu žádný dišputát, ale promiňte mi, že ten přehnaný volkswagenofetišizmus nepochopím...
Avatar - rimow11
vw
| 24. 4. 2014
nevyzerá zle...ale coupe tam moc nevidím
Že prý kupé
| 24. 4. 2014
nový a nefalšovaný Man TGX Coupe >:D motor V8, 480 koní, zadní náhon a presto prostorná kabina XLX nebo XXL >:-[]
[odkaz]
Nerád to hovorím, ale...
| 24. 4. 2014
Nepsal jsem o Variantu 7. generace, ale o Golfu. Tedy Golfy pro EU se budou dělat v Německu, Golfy pro USA se budou dělat v Mexiku (místo předchozího rozdělení, kdy se kombi dělalo v Mexiku a hatch v Německu), pokud se nepletu. Jestli budou nějaké výjimky, jako třeba GTI, nevím. Předpokládám, že Cabriolet se bude pořád dělat v Německu. Ani nevím, jestli ho vůbec v USA nabízí.

Pointa byla, že těžko můžou auto vyrábět, pokud nemají připravenou továrnu. To se týká i zajištění dodávek komponent.

PS: Tak výrobu Golfu 7 v Mexiku rozjeli v lednu. Upgrade továrny vyšel na 700 milionů dolarů. V Mexiku se bude vyrábět i GTI.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku