Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Volkswagen Tiguan živě: Základy pro „Snowmana“ položeny! (+video)

Martin Machala Martin Machala 15. 9. 2015 • 22:47
28
40
Zobrazit náhledy (28)
Volkswagen Tiguan Volkswagen Tiguan Volkswagen Tiguan Volkswagen Tiguan Volkswagen Tiguan Volkswagen Tiguan Volkswagen Tiguan Volkswagen Tiguan Volkswagen Tiguan Volkswagen Tiguan Volkswagen Tiguan Volkswagen Tiguan Volkswagen Tiguan Volkswagen Tiguan Volkswagen Tiguan Volkswagen Tiguan Volkswagen Tiguan Volkswagen Tiguan Volkswagen Tiguan Volkswagen Tiguan Volkswagen Tiguan Volkswagen Tiguan Volkswagen Tiguan
Kompaktní SUV od Volkswagenu je zřejmě největší hvězdou Frankfurtu samo o sobě. Našince však zajímá ještě víc – technika poslouží připravovanému SUV od Škodovky!

Nový Tiguan jsem poprvé viděl už na koncernovém večírku. Nejen já jsem neskrýval překvapení. Na poměry Volkswagenu jde o opravdu velmi výrazný designový počin, nic podobně extrovertního z Wolfsburgu dlouho nevzešlo.

Hlavně při pohledu z tribun (ano, koncernový večer je tradičně bombastická akce, návštěvou odpovídající průměrnému ligovému zápasu) mi ale auto připadalo trochu zdrcnuté. Jakoby původně měřilo o půl metru víc a na poslední chvíli někdo Tiguanu usekl zadek. Vlastně nejsem daleko od pravdy. Jak jste se dozvěděli už z první zprávy o Tiguanu, Volkswagen připravuje také prodlouženou verzi XL, která nabude právě v zadní části karoserie. A ačkoliv se o tom u Volkswagenu zatím otevřeně nemluví, jistě bude sedmimístná. Ostatně jako budoucí SUV od Škodovky. Mladoboleslavský Snowman (či jak se bude novinka nakonec jmenovat) by podle našich informací měl vyjet pouze v jedné, a to prodloužené verzi.

video

Zpátky k Tiguanu. Na první večírkový pohled mi přišel až přestylizovaný, všech těch ostrých hran a nečekaných linek bylo na mě moc. Hlavně provedení R-Line působilo nezvykle agresivně. Na ploše výstaviště, když jsem si mohl novinku prohlédnout v relativním klidu, se mi už Tiguan vyloženě zalíbil. Celek je totiž promyšlený, každá linka dává smysl, žádná křivka není navíc. Nejvíc mi sedla off-roadová verze, R-Line je taková nafintěná slečinka, která se na procházku do lesa vydala na jehlách.

Buď jak buď, interiér je velice příjemný v každém případě. Přístrojová deska vychází z Touranu a znovu – na poměry Volkswagenu je nečekaně tvarově odvážná. Typický důraz na kvalitu plastů a zpracování zůstává, vysoký standard by si měly udržet také základní verze. Uvidíme!

Potěšila nabídka místa, hlavně na zadních sedačkách. S výškou 180 cm jsem neměl žádný problém, skoro jsem si mohl dát nohu přes nohu. Nevadil ani tradiční nesmysl v podobě panoramatické střechy. Opravdu prostorně vypadá rovněž kufr, byť do základu 615 litrů Volkswagen jistě počítá také místo pro rezervu. Vyzkoušel jsem si i manipulaci s polohovatelnou podlahou. Asi jsem s postupem let šikovnější, nebo Volkswagen na ukotvení průběžně pracuje. Proti prvním pokusům je však změna „podlaží“ konečně zvládnutelná na první dobrou.

Ve Frankfurtu se ukázal též plug-in hybrid Tiguan GTE. Zatím jen jako koncept, sériová verze je však potvrzena. Stejně tak nástup nové generace Tiguanu na český trh. Ještě si počkáme, dočkáme se až v dubnu. Není totiž kam spěchat, stávající Tiguan se stále prodává víc než dobře. Vždyť loňský rok byl pro „starouška“ nejúspěšnější v historii, Tiguanů se vyrobilo půl milionu…

Související články

Témata
Avatar - white label
20. 9. 2015 21:28
Re: Trochu popleta, ne?
Dík, taky se mi po tom editu změnilo skóre z 0:2 na 4:2. >:-[] ;-)
20. 9. 2015 15:16
Re: krabice
Tak tak. V porovnání s Mazdou Koeru je Tiguan normální kraksna... ;-)
Avatar - fOE
16. 9. 2015 09:32
Re: Najväčší extrovert?
Asi tak, je to SUV variace passatu. Passat je taky extrovert? 8-s :no:
Avatar - iudex
16. 9. 2015 09:26
Re: Trochu popleta, ne?
Fajn, že sleduješ i komenty. Takže ako píšem inde, hlavne popracovať na tom prejave: (výrazne) menej afektu, viac informácií.
Avatar - iudex
16. 9. 2015 09:25
Najväčší extrovert?
Ad redaktorova veta: "Na poměry Volkswagenu jde o opravdu velmi výrazný designový počin, nic podobně extrovertního z Wolfsburgu dlouho nevzešlo." To myslí vážne? Potom sa asi pozeráme na úplne iné auto. Tigi vyzerá dobre, to bezpochyby, ale kde preboha tm je nejaká dizajnová extrovertnosť? Veď je to úplne v duchu predošlých Volkswagenov, klasický predok á la Passat. Fakt som z toho akýsi rozpačitý, na Tiguan ódy, F-pace strhaný pod čiernu zem ako úplný šmejd.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku