Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Volkswagen Užitkové vozy na Caravan Salon Düsseldorf 2016

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 30. 8. 2016 • 12:38
7
1
Zobrazit náhledy (7)
Volkswagen Transporter Volkswagen Transporter
Pro letošní Caravan Salon v Düsseldorfu si připravila divize Volkswagen Užitkové vozy svou paletu campingových vozů v čele se zástupci řady California.

Na stánku Volkswagen Užitkové vozy se během Caravan Salonu 2016 pořádaného v Düsseldorfu od 27. srpna do 4. září představují campingové automobily od Caddy Beach s paktem Alltrack přes širokou paletu verzí modelu California až po Multivan Panamericana.

Nejmenším zástupcem německé značky v obytné úpravě je model Caddy Beach, který se v Düsseldorfu představil s paketem Alltrack, jehož součástí jsou ochranné plastové prvky nárazníků, blatníků i prahů a 17palcová litá kola.

Součástí interiéru modelu Caddy Beach je skládací lůžko o rozměrech 2,0 x 1,1 m, dvěma vyjímatelnými odkládacími kapsami lze zakrýt zadní boční okna a interiér je možné kompletně zatemnit závěsy.

Na přání lze pro model Caddy Beach objednat stan, který se připevní háčky k otevřenému zadnímu víku a pomocí kolíků k zemi. Stan je určen pro dva cestovatele a poskytuje dostatek prostoru k vzpřímenému pohybu.

Hlavními hvězdami stánku, na něž je směřována pozornost návštěvníků, jsou zástupci modelové řady California. Ta je nejprodávanějším obytným vozidlem v Evropě, jehož obliba s každou další generací od představení v roce 1988 roste. Zatímco verze California T3 bylo vyrobeno 22 000 vozů, rozhodlo se pro T4 již 39 000 zákazníků a výroba modelu California T5 překročila hranici 50 000 vozidel.

Od roku 2004 vzniká model California v závodě Hannover-Limmer, jehož brány opustilo již více než 60.000 těchto vozů (k 3. září 2015). Výrobě modelu California se věnuje 200 zaměstnanců na ploše 13.000 metrů čtverečních. V roce 2015 bylo s vysokým podílem ruční práce vyrobeno 9708 vozů California podle individuálních přání zákazníků, což odpovídá meziročnímu nárůstu o 15,6 procenta.

Aktuální Volkswagen California patří k šesté generaci modelové řady T a je nabízen ve třech výbavových liniích Beach, Coast a Ocean.

Pod výklopnou střechou se nachází lůžko o rozměrech 1,2 x 2 metry. Další lůžko vznikne v interiéru rozložením lavice vzadu. Model California může být vybaven také štíhlou kuchyňskou linkou s chladničkou, plynovým vařičem a kuchyňským dřezem, jakož i uložnými prostory na levé straně.

Na Caravan Salonu je model California prezentován v nejluxusnějším provedení Ocean, které se představuje trojici dvoubarevných verzí, pojmenovaných Red, Blue a Grey. Pro něž jsou k dispozici 18palcová litá kola a do interiéru si lze zvolit dřevěnou podlahu ve světlém nebo tmavém provedení.

California Ocean pak nabízí velmi rozsáhlou sériovou výbavu, která zahrnuje mimo jiné nezávislé topení, automatickou klimatizaci Climatronic, dvojitá skla oken a mnoho dalších prvků. Výklopná střecha má elektrohydraulické ovládání, vysouvá se nebo zasouvá na povel tlačítka. Osvětlení LED s nastavitelnou intenzitou světla ve výklopné střeše a zadním výklopném víku vytváří příjemnou atmosféru.

Volkswagen Užitkové vozy na letošním Caravan Salonu prezentuje i nový Multivan Panamericana, který se v sériové podobě představil na letošním autosalonu v Ženevě. Od ostatních provedení své modelové řady se odlišuje především plastovými ochrannými prvky nárazníků i boků a 20 mm větší světlou výškou.

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly
Avatar - Tiburon
30. 8. 2016 16:35
obytný folcíky
k čemu je to dobrý?

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku