Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Volkswagen začíná otevřeně hovořit o možném prodeji Lamborghini

Ondřej Mára Ondřej Mára 19. 11. 2020 • 21:31
26
9
Zobrazit náhledy (26)
Lamborghini Urus Lamborghini Urus Lamborghini Urus Lamborghini Urus Lamborghini Urus Lamborghini Urus Lamborghini Urus Lamborghini Urus Lamborghini Urus Lamborghini Urus Lamborghini Urus Lamborghini Urus Lamborghini Urus Lamborghini Urus Lamborghini Urus Lamborghini Urus Lamborghini Urus Lamborghini Urus Lamborghini Urus Lamborghini Urus Lamborghini Urus

Zatím nepadlo finální rozhodnutí, přesto se prý ve Volkswagenu stále vážněji mluví o možném prodeji či osamostatnění značek tzv. italské divize.

O možném prodeji značky Lamborghini se v minulosti mluvilo již několikrát. Naposledy se pak tyto spekulace vynořily někdy v průběhu minulého roku, kdy se k nim ale koncern nechtěl nijak vyjadřovat. Podle posledních informací ale začíná být stále jasnější, že by se koncern mohl zbavit nejen Lamborghini.

Podle informací agentury Bloomberg se totiž evropský automobilový gigant údajně připravuje na možné osamostatnění všech značek italské divize, které by poslal na veřejný trh. Zatím prý sice nepadlo finální rozhodnutí, přesto se prý na pozadí připravují právní podklady, které by tento krok umožnily.

Řekněme, že vše převádíme do právní struktury, ve které budeme moci jednat,“ měl k tématu uvést dokonce sám Herbert Diess. Podle jeho slov se jedná o pomalejší proces, přesto ho má koncern stále na programu.

Kolegové z CarBuzz, kteří na prohlášení Diesse upozornili, přitom dodávají, že se lidé z koncernu nyní mimo jiné zaměřili na velice úspěšné oddělení značky Ferrari od koncernu Fiat Chrysler Automobiles, které proběhlo v roce 2016. Ne každé uvedení značky na veřejný trh však dopadlo úspěšně. Dokonalým příkladem v prémiovém segmentu je třeba značka Aston Martin.

Britský výrobce sportovních a prémiových vozů zamířil na veřejný trh s akciemi v roce 2018, po prvotním náznaku úspěchu ale přišel tvrdý pád a akcie automobilky se nyní pohybují nepříjemně nízko, což už stálo křeslo ředitele značky.

Značka Lamborghini ovšem není jediná, která by mohla ze struktur koncernu VW vypadnout. Německý gigant si totiž nejspíš uvědomil, že by se mu v nadcházejících těžkých časech mohlo vyplatit své portfolio spíše zeštíhlit. A jedním z možných kroků by mohlo být i převedení majoritního vlastnictví značky Bugatti na chorvatského výrobce elektromobilů Rimac.

Navzdory spekulacím o osekávání portfolia však Volkswagen nechce přijít o svůj vliv. A to by mělo platit jak v případě Bugatti (respektive Rimacu, kde má naopak navýšit svůj podíl značka Porsche), tak v případě Lamborghini. Italská prémiová značka se totiž v současnosti veze na vlně úspěchu, ze které by bylo hloupé zcela vyskakovat.

Zatím se ale bavíme o čirých spekulacích, počítajících s dalším postupným zeštíhlováním struktur koncernu, což by nakonec mělo vést k zaměření pozornosti především na klíčovou značku Volkswagen a prémiové značky Audi a Porsche. Vedlejším efektem by pak měl být i růst tržní hodnoty značky, respektive koncernu VW.

Zda se tímto směrem Volkswagen vydá, to zůstává otázkou, na jejíž zodpovězení si nejspíš budeme muset ještě pár let počkat. O osudu Lamborghini by však mohlo být rozhodnuto možná ještě před koncem tohoto roku.

Související články

Témata
Avatar - Emel
20. 11. 2020 11:25
Re: škatulata hejbejte se
Celkem se divím, že v diskusi ještě nezaznělo jméno Porsche.
Podle mě VW nutně nepotřebuje ty "super"sportovní značky a úplně klidně by si s Porsche vystačil.
Piech je koupil, protože je fanda a protože na to měl prachy... ale Lambo, Bugatti, Ducati jsou pro produktový mix zbytné, klidně by koncern mohl produktovat hypersportovní Porsche.
Bentley je hezká luxusní třešinka, ta mi dává větší smysl... ale taky by to šlo i bez ní.
Z pohledu strategie by byla zbytná i Škodovka a SEAT, protože se produktově překrývají s VW a nemají nic, co by VW nemohl vyrábět pod vlastní značkou.
Škodovka má svou pozici na trhu (a geograficky hezky doplňuje VW) a je zisková, takže pak samozřejmě není důvod na ni sahat, u SEATu to tak dlouho nebylo, teď už je to ale asi taky lepší.
Avatar - kuk
20. 11. 2020 00:57
Todle je funus spalováků. Plačte.
Názorná ukázka toho že spalováky už nemaj budoucnost a padaj hromadně do hrobu. A kapela vyhrává. :-!
Avatar - kuk
20. 11. 2020 00:26
VW už nechce dotovat svý hračky
Miliardově ztrátový Bugatti “odprodaj” za 1 Kunu Rimacu, každý vyrobený Bentley dotujou 20 000 $, Seat ještě dotovat nepřestaly a Lambo a Ducati už se jim taky zažírá.
13 miliardama $ už zadotovali svůj podvodnej Dízlgejt průser a taky museli zaplatit pokuty za účasti v obřích kartelech aut i náklaďáků.
A víte z čeho to platěj? Ze svý dojný krávy ze Škodofky. A to jim ještě háže VW koncern klacky pod nohy. :D
Jen se snažte holenkové co pro ně pracujete ať to má Vlkohrad z čeho platit a manažeři zůstanou u koryt. Jo ty vily, jachty, hypoteky a průsery nejsou zadarmo. :D
Avatar - CountachSV
19. 11. 2020 17:16
Zaplaťpámbu
Hezkej novej majitel by bylo BMW nebo MB, i když ti oba, ten druhej o trochu víc, mají teď dost starostí sami se sebou.
Audi už se díky vlastnictví Lamba dostatečně vyprofilovalo jako značka "takysesupersportem" a ano, uvědomuju si historii AU i investice VW do Lamba... nu a teď, milí taliáni, alou pryč z konzernu. Domenicalli každopádně měl v Lambu zůstat.
Za mě pozitivní náznak, dotáhnout do konce. I kdyby to mělo patřit Volvu, teda rejžožroutům.

Jinak kdo holduje starejm dobrejm káram, doporučuji na YT kanál Tyrrels Classic Workshop, Harrys Garage předpokládám, zná každej.
Avatar - Hammunasakra
19. 11. 2020 10:55
Re: Konečně jsem to pochopil
Mnohem hůř = koncern dohání svý dlouhodobý zaostá(vá)ní s emisema motorů tak extrémně https://zpravy.aktualne.cz/…7deac1f6b220ee8/ a http://www.hybrid.cz/…ii-s-northvoltem atd., že začne tlačit na EU aby https://www.autoforum.cz/…-vane-z-nemecka/

JSEM pro přechod na hybridní a pak elektro a vodíkový auta už protože pančitelka o ropě (spíš) nekecala :-!

Ale tenhle ULTRA ZRYCHLENÝ přechod PROTOŽE to tak VWychází jednomu mocnýmu koncernu = to je špatně

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud