Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Volvo Trucks pomáhá svým zákazníkům zlepšovat cash flow

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 30. 10. 2019 • 06:42
3

Společnost Volvo Trucks představuje nový typ servisní smlouvy Volvo Flexi-Gold, u které se měsíční poplatky počítají podle skutečného počtu najetých kilometrů.

Servisní smlouva Flexi-Gold přináší dopravcům větší flexibilitu a možnost přizpůsobit se tržním podmínkám a poptávce.Tato smlouva má stejné pokrytí jako servisní smlouva Volvo Gold, měsíční poplatky jsou u ní ale rozděleny na pevnou a variabilní část (dle najetých km), která se počítá podle skutečného počtu najetých kilometrů.

„Řada dopravních společností uzavírá s klienty krátkodobé smlouvy nebo působí na nepředvídatelných a nestabilních trzích. Právě tyto dopravní společnosti požadují větší flexibilitu servisních smluv. My teď máme technologii, která tato dynamická a propojená řešení umožňuje,“ říká Thomas Niemeijer, manažer pro rozvoj podnikání v oblasti servisních smluv ze společnosti Volvo Trucks.

Za uvedením servisní smlouvy Volvo Flexi-Gold stojí pokroky v telematice, které vozidlům umožňují, aby společnosti Volvo Trucks v reálném čase posílaly informace o najetých kilometrech.

Smlouva zákazníkům nabízí flexibilní rozpětí až 40 %, předem dohodnutý počet najetých kilometrů mohou překročit až o 20 % ročně, případně ujet až o 20 % méně. Každý měsíc jim bude vyfakturováno tolik, kolik za daný měsíc skutečně odjezdili, bez dodatečné částky a papírování za překročení najetých kilometrů na konci roku (nepřevýší-li flexibilní rozpětí). Díky tomu vychází vstříc potřebám zákazníků, jejichž podnikání ovlivňuje sezónnost nebo kolísající poptávka.

„Je to prosté. Pokud jezdíte méně, platíte méně a naopak. Servisní smlouva Flexi-Gold nabízí stejné parametry pokrytí a provozuschopnosti jako smlouva Gold a za stejnou předem danou cenu, ale s mnohem větší flexibilitou, jež umožňuje přizpůsobit se měnícím se potřebám firmy,“ říká Thomas Niemeijer.

Servisní smlouva Volvo Gold je nejkomplexnější servisní smlouvou společnosti Volvo Trucks a zahrnuje preventivní údržbu, konektivitu i veškeré opravy nákladních vozidel. Servisní smlouvy Volvo Flexi-Gold jsou k dispozici na vybraných evropských trzích a v blízké budoucnosti se budou postupně šířit do dalších regionů.

Zdroj: Volvo Trucks Česká republika, AB Volvo

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku