Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

VW dává péči elektrickým crossoverům. Dostanou bohatší výbavu

Filip Melich Filip Melich 18. 6. 2022 • 13:04
17
32
Zobrazit náhledy (17)
Volkswagen ID.4 GTX Volkswagen ID.4 GTX Volkswagen ID.4 GTX Volkswagen ID.4 GTX Volkswagen ID.4 GTX Volkswagen ID.5 GTX Volkswagen ID.5 GTX Volkswagen ID.5 GTX Volkswagen ID.5 GTX Volkswagen ID.5 GTX Volkswagen ID.5 GTX Volkswagen ID.5 GTX

Automobilka Volkswagen je spokojená s úspěchem řady GTX, chce se jí více věnovat. Modely ID.4 GTX a ID.5 GTX dostávají bohatší standardní výbavu a pozměněné barvy detailů.

Řadu GTX si Volkswagen vymyslel pro svou rodinu elektrických modelů ID. Má značit vrcholné provedení daného modelu, a to se sportovním zaměřením. I když s tím sportováním to zas tak žhavé není, jak jsme sami nedávno zjistili v testu ID.4 GTX. Nicméně Volkswagen je s úspěchem řady GTX spokojen a plánuje jí věnovat více pozornosti.

Úspěch modelů ID.4 GTX a ID.5 GTX potvrzuje naši strategii nezávislého postavení značky GTX. V obou modelech její výrobní podíl činí téměř 40 procent,“ říká Silke Bagschik, šéfka prodeje a marketingu pro rodinu ID. „Postupně tuto značku rozšíříme a v budoucnu bude mít svou verzi GTX každý ID. model – od ID.3 po ID. Buzz.

V souvislosti s rozšířením provedení GTX jej Volkswagen potřebuje vizuálně více odlišit od standardních ID. modelů. Vsadí především na černou a červenou barvu. Modely ID.4 GTX a ID.5 GTX proto nyní dostávají více detailů exteriéru provedených černě, a naopak více detailů v interiéru provedených červeně. Zvnějšku jsou nyní černé celá střecha, včetně postranního rámu probíhajícího od A sloupku do sloupku C, kryty vnějších zpětných zrcátek a zadní difuzor. Za příplatek jsou k dispozici také černá 21palcová kola.

Uvnitř černou barvu dostal horní panel palubní desky a část výplně dveří – oboje bylo dosud tmavě modré. Červenou barvou je provedeno dekorativní stehování na několika místech interiéru, nově například na sportovním koženém volantu. Červené švy, lemování a logo lze nalézt také na příplatkových sportovních sedačkách. V interiéru dále potěší balíčky Design a Comfort, které se nově stávají součástí sériové výbavy.

Je ovšem pravdou, že řadu z prvků, které výše zmíněné balíčky obsahují, český importér nabízí už v základu. Mluvíme například o vyhřívaném a tepelně izolujícím čelním sklu, vyhřívaných předních sedačkách, 2x USB-C vepředu i vzadu a dvouzónové klimatizaci (v Čechách je standardem třízónová). Jediné, co by mohl český zákazník ocenit, jsou nově standardní zatmavená boční a zadní okna. Za ně si dle aktuálního ceníku Volkswagen účtuje 7.600 Kč.

Prodej modelů ID.4 GTX a ID.5 GTX s upravenými barvami a výbavou již začal na domácím německém trhu. Pro něj Volkswagen informuje o cenách 53.225 euro (cca 1.315.000 Kč) za ID.4 GTX a 56.455 euro (cca 1.395.000 Kč) za ID.5 GTX. Ceny pro český trh zatím nebyly zveřejněny. Ale pro srovnání, u nás stávající ID.4 GTX bez příplatků vyjde na 1.554.900 Kč, zatímco ID.5 GTX stojí 1.613.900 Kč. Jde o podstatně vyšší ceny, ale jak zmiňujeme výše, modely GTX se k nám vozí lépe vybavené.

Video se připravuje ...

Doporučujeme

Témata
20. 6. 2022 18:55
Re: No vsak se tak zasadili o jejich protlacovani.
Tohle neomrzí - "PODSTATA je že za těch pár let se kvalita baterií zlepšila dramaticky stejně jako dramaticky snížila jejich cena". Tvl a proč teda pořád elektromobily zdražují? Fakt nevím :-[]
19. 6. 2022 21:57
Re: Lepší výbava, ale stále tristní terchnika
Ja ale nikde netvrdim, ze benzinky jsou plny.
Wtf
Ty tvrdis, ze nabijecky jsou plny.
Nejsou.
Stejne jako benzinky.

PS Tvy "moudra" ohledne tankovani si muzes odpustit. Myslim, ze kazdy ve zdejsi diskuzi vi, jak jsou obsazene cerpaci stanice a jak casto se tankuje benzin. O znalosti nabijeni se to rict neda. Viz hlouposti, ze ve meste neni kde nabijet.. :no: Jestli jsou nekde nabijecky plny, tak tam, kde jsou zdarma...
Dej na pumpe benzin zdarma a pak mi rekni, jestli budou fronty.
:D :D :D
Avatar - twistedTSD
19. 6. 2022 21:10
Re: Lepší výbava, ale stále tristní terchnika
Super. Já na plnou benzínku letos nenarazil a nemusím na ni jezdit dvakrát týdně.
19. 6. 2022 17:40
Re: Lepší výbava, ale stále tristní terchnika
Za pul roku jsem na plnou nabijecku narazil asi dvakrat.
Vysledkem bylo, ze jsem jel na jinou vzdalenou par km. :D

Tohle je realita, ty troubo.
Avatar - twistedTSD
19. 6. 2022 16:04
Re: Lepší výbava, ale stále tristní terchnika
Každé české město v případě, že nemáš garážové stání. Bojovat o nabíječku v nákupáku a snažit se tam nacpat šťávu na další týden je fakt super. Jo, jasně, to je vaše oblíbená mantra, že problémy elektromobility vidí jen ten, kdo neviděl EV ani na obrázku.