Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

VW už prodal 250.000 aut do zásuvky. Nejžádanější byl elektrický Golf

David Bureš David Bureš 3. 1. 2020 • 02:28
81
17
Zobrazit náhledy (81)
Volkswagen e-golf Volkswagen Passat GTE Volkswagen Passat GTE Volkswagen Passat GTE Volkswagen Passat GTE Volkswagen e-Lavida Volkswagen e-Lavida Volkswagen e-Lavida Volkswagen e-Lavida Volkswagen e-Lavida Volkswagen e-Lavida Volkswagen e-Lavida Volkswagen e-Lavida Volkswagen e-Lavida Volkswagen e-Lavida Volkswagen e-Lavida Volkswagen e-Lavida Volkswagen e-Lavida Volkswagen e-Lavida Volkswagen e-Lavida Volkswagen e-Lavida Volkswagen e-Lavida Volkswagen e-Lavida Volkswagen e-Lavida Volkswagen e-Lavida Volkswagen e-Lavida Volkswagen e-Lavida Volkswagen e-Lavida Volkswagen e-Lavida Volkswagen e-Lavida Volkswagen e-Lavida Volkswagen e-Lavida Volkswagen e-Lavida Volkswagen e-Lavida Volkswagen e-Lavida Volkswagen e-Lavida Volkswagen e-Lavida Volkswagen e-Lavida Volkswagen e-Lavida Volkswagen e-Lavida Volkswagen e-Bora Volkswagen e-Bora Volkswagen e-Bora Volkswagen e-Bora Volkswagen e-Bora Volkswagen e-Bora Volkswagen e-Bora Volkswagen e-Bora Volkswagen e-Bora Volkswagen e-Bora Volkswagen e-Bora Volkswagen e-Bora Volkswagen e-Bora Volkswagen e-Bora Volkswagen e-Bora Volkswagen e-Bora Volkswagen e-Bora Volkswagen e-Bora Volkswagen e-Bora Volkswagen e-Bora Volkswagen e-Bora Volkswagen e-Bora Volkswagen e-Bora Volkswagen e-Bora Volkswagen e-Bora Volkswagen e-Bora Volkswagen e-Bora Volkswagen e-Bora Volkswagen e-Bora Volkswagen e-Bora Volkswagen e-Bora Volkswagen e-Bora Volkswagen e-Bora Volkswagen e-Bora Volkswagen e-Bora Volkswagen e-Bora

Jubilejním Volkswagenem do zásuvky byl e-Golf v bílém laku. Automobilka prodala již 104.000 kusů tohoto elektrického kompaktu.

Volkswagen letos plně nastoupí na elektrickou cestu, když na trh uvede napjatě očekávaný model ID.3, prvního zástupce rodiny moderních elektromobilů, s technikou speciálně vyvinutou pro tento typ automobilů. Ještě předtím však slaví významné jubileum. Německá značka totiž již prodala 250.000 aut do zásuvky, elektrovozů a plug-in hybridů.

Jubilejním vozem do zásuvky se stal Volkswagen e-Golf v bílém laku Pure. Koupila si jej jistá Sandra Fleischerová z německého města Herne nedaleko Dortmundu, která si jej oficiálně převzala v polovině prosince, přímo v Autostadtu, v centrále Volkswagenu ve Wolfsburgu.

Právě elektrický Golf je aktuálně nejžádanější Volkswagen do zásuvky. Automobilka prodala již 104.000 exemplářů tohoto automobilu. Následují plug-in hybridy Golf GTE s 51.000 prodanými kusy a Passat Variant GTE se 42.000 exempláři. Miniaturní e-up!, první sériový elektromobil z dílny Volkswagenu, prodávaný od roku 2013, má na svém kontě 21.000 prodaných kusů.

Od roku 2018 prodává Volkswagen v Číně také plug-in hybrid na bázi Tiguanu a tamějšího Passatu, loni v Říši středu přibyly také elektrické verze modelů Bora a Lavida. Přestože je však plug-in hybridů v nabídce Volkswagenu více než čistě elektrických aut, dosavadní prodeje se zatím dělí zhruba 50:50 mezi oba typy pohonu.

Prodeje elektrifikovaných Volkswagenů se i díky rozšiřující se nabídce logicky zrychlují. Za loňský rok automobilka předala zákazníkům přes 70.000 elektromobilů a plug-in hybridů, zatímco v roce 2018 to bylo zhruba 50.000 vozů. Největšími trhy pro tento typ aut jsou v případě Volkswagenu Čína, Norsko, Německo, USA a Velká Británie.

Další nárůst prodejů se očekává i letos, díky uvedení očekávaného Volkswagenu ID.3. Nabídne úsporný a tichý pohon, levný provoz nebo prostornou kabinu, díky čemuž šéf prodejů Volkswagenu Jürgen Stackmann věří, že automobilka prodá dalších 250.000 elektrifikovaných aut mnohem dříve než těch prvních. Dosavadní vývoj mu dává za pravdu, Volkswagen totiž oznámil, že bude vyrábět milion elektromobilů ročně už v roce 2023, o dva roky dříve, než doposud plánoval.

Související články

Témata
4. 1. 2020 21:00
Re: Škoda
Nikoliv, paní si samozřejmě měla koupit Golf s pořádným TSI nebo TDI. ;-)
3. 1. 2020 22:59
Re: Škoda
Myslis jako ze si mela koupit Teslu.
Chapu.

https://youtu.be/yl8B7bviTZU
3. 1. 2020 22:20
Škoda
Té paní co se nechala zblbnout propagandou je mi líto...
3. 1. 2020 22:12
Re: Typické tržní hospodářství
Kdyz pominu tve desatero :-O

Ty si vazne myslis, ze dieselova auta cisti vzduch po elektromobilech, vid...

No alespon obrusem pneumatik EV jsi pobavil.

https://www.autoevolution.com/…video-90339.html
3. 1. 2020 19:33
Neni to malo?
https://www.greencarreports.com/…-in-2018-it-says

100 tisic e-golfu za zivotni cyklus, to je jako Tesla Model 3 za ctvrtleti. :-) Zhruba.

To asi na vedouci pozici v elektromobilite stacit nebude.
Články odjinud