Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

VW zdvojnásobil provozní zisk, varoval před riziky ukrajinské krize

ČTK ČTK 15. 3. 2022 • 00:38
63
11
Zobrazit náhledy (63)
Volkswagen ID.5 Volkswagen ID.5 Volkswagen ID.5 Volkswagen ID.5 Volkswagen ID.5 Volkswagen Passat Volkswagen Passat Volkswagen Passat Volkswagen Multivan T7 Volkswagen Multivan T7 Volkswagen Multivan T7 Volkswagen Multivan T7 Volkswagen Multivan T7 Volkswagen Hannover Stöcken Volkswagen Hannover Stöcken Volkswagen Hannover Stöcken Výroba Volkswagen T-Cross Výroba Volkswagen T-Cross Výroba Volkswagen T-Cross Výroba Volkswagen T-Cross Výroba Volkswagen T-Cross Volkswagen Emden Volkswagen Emden Volkswagen Emden Volkswagen Emden Volkswagen Emden Volkswagen Emden Volkswagen Emden Volkswagen Emden Volkswagen Emden Volkswagen Emden Volkswagen Emden Volkswagen Crafter Volkswagen Crafter Volkswagen Crafter Volkswagen Crafter Volkswagen Volkswagen Volkswagen Group (Kaluga, Rusko) Volkswagen Group (Kaluga, Rusko) Volkswagen Group (Kaluga, Rusko) Volkswagen Group (Kaluga, Rusko) Volkswagen Group (Kaluga, Rusko) Volkswagen Group (Kaluga, Rusko) Volkswagen Group (Kaluga, Rusko) Volkswagen Group (Kaluga, Rusko) Volkswagen Group (Kaluga, Rusko) Volkswagen Group (Kaluga, Rusko) Volkswagen Group (Kaluga, Rusko) Volkswagen Group (Kaluga, Rusko) Volkswagen Group (Kaluga, Rusko) Volkswagen Group (Kaluga, Rusko) Volkswagen Group (Kaluga, Rusko) Volkswagen Group (Kaluga, Rusko) Volkswagen Group (Kaluga, Rusko) Volkswagen Group (Kaluga, Rusko) Volkswagen Group (Kaluga, Rusko) Volkswagen Group (Kaluga, Rusko)

Největší evropský výrobce aut Volkswagen AG v loňském roce podle předběžných údajů zdvojnásobil provozní zisk na 19,3 miliardy eur (484,8 miliardy Kč). Varoval však, že invaze Ruska na Ukrajinu a její dopad na dodavatelské řetězce by mohly v letošním roce zasáhnout podnikání nevídaným způsobem.

Ke zdvojnásobení provozního zisku loni pomohly vyšší ceny a vhodnější nabídka modelů. Tržby loni stouply o 12,3 procenta na 250 miliard eur.

Letos čeká automobilka zvýšení tržeb o osm až 13 procent. Tento výhled však bude záviset na dalším vývoji války na Ukrajině a na jejích dopadech na dodavatelské řetězce skupiny a na globální ekonomiku.

Volkswagen rovněž navrhl zvýšit roční dividendu o více než polovinu na 7,5 eura na kmenovou akcii a 7,56 eura na prioritní akcii.

Výrobci aut se snaží najít alternativní zdroje důležitých součástek vyráběných na Ukrajině, včetně kabelových svazků, protože ruská invaze zastavila montážní linky a přerušila fungování dodavatelských řetězců. Obracejí se až do Číny či Mexika.

"Konflikt má dopad na celou světovou ekonomiku, na suroviny, na dodavatelské řetězce, a tedy i na naši společnost," řekl finanční ředitel Volkswagenu Arno Antlitz. "Jeho dopad nelze v tuto chvíli jednoznačně vyhodnotit," dodal s tím, že koncern v současné době pracuje na tom, aby získal další dodavatele ve východní Evropě a severní Americe, kteří by pro něj vyrobili kabelové svazky, napsala agentura Reuters.

Doporučujeme

Témata
15. 3. 2022 17:04
Re: VAG miluje krize
Proti VW - a tobôž Škode - nič nemám.
Ale tézu ,,Obeť vlastného úspechu" potvrdenú históriou poznáš.
Avatar - Ham.
15. 3. 2022 13:11
Re: VAG miluje krize
No myslím, že firmám je srdečně jedno z jakých peněz mají zisky, peníze nejsou omašličkované na inflační a neinflační a nikdo je nedokáže rozlišit. A akcionářům je také srdečně jedno kolik úvěrů má firma když je řádně splácí a navrch jim dodá skoro 20 mld. zisku.
Avatar - MS-sport
15. 3. 2022 12:31
Re: Po zásluze
:D :D tak to je nová přímá EUúměra :-!
15. 3. 2022 11:57
Re: VAG miluje krize
Zisky - ale za inflačné peniaze.
A teraz nech napíšu, koľko majú pôžičiek, úverov a nekmeňových akcií ;-)
15. 3. 2022 11:54
Re: Takovýma článkama voblbnete jenom
Mladí ajťáci už autá ani nekupujú! ;-)