Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Zachovalá Škoda Octavia s nájezdem 35 tisíc km se prodává za 129 tisíc

Lukáš Volšický
Diskuze (18)

V české inzerci se objevila ideální nabídka pro všechny zájemce o ojetou „jedničkovou“ octavii. Tenhle kousek má najeto jen 35 tisíc kilometrů!

Novodobá Škoda Octavia je v Česku nejúspěšnějším autem všech dob. Poprvé se oficiálně představila 1. září 1996 v centru Prahy a byla prvním zbrusu novým modelem Škodovky vyvinutým pod křídly německého koncernu Volkswagen. A velkou oblibu si u českých řidičů drží až do dnešních dnů, protože mimo jiné umí nabídnout nízkou spotřebu paliva a populární je i díky velkému zavazadlovému prostoru, avšak na úkor méně pohodlných zadních sedadel.

„Jedničkových“ octavií jezdí na českých silnicích stále velký počet, ale jen málo z nich je v opravdu zachovalé kondici. Teď jsme však na tuzemském inzertním serveru Ráj veteránů našli jedinečnou nabídku na Škodu Octavii, o níž s nebojíme říci, že vypadá jako nová. Pojďme si ji společně prohlédnout.

Prodejce z Rožnova pod Radhoštěm nabízí až neuvěřitelně zachovalou Škodu Octavii se základní karoserií liftback a tradiční atmosférickou čtyřválcovou šestnáctistovkou pod kapotou. Motorizace označovaná 1.6 MPI disponovala maximálním výkonem 74 kW (100 koní) při 5600 ot./min. a vyvinula nejvyšší točivý moment 148 Nm při 3800 ot./min. K dispozici byla s pětistupňovým manuálem, nebo čtyřstupňovým automatem.

Video se připravuje ...

Škoda Octavia v námi objeveném inzerátu však zaujme hlavně celkovým počtem najetých kilometrů. Od roku výroby 1998 totiž zvládla jen 35 tisíc kilometrů, je po prvním majiteli a každoročně navštěvovala autorizovaný servis. Nikdy nebyla havarovaná, stále byla garážovaná a jako nová se prodala v Česku.

Pokud hledáte opravdu zachovalou Škodu Octavii první generace a zajímají vás hlavně benzinové motorizace, tahle nabídka je přesně pro vás. A kolik octavia ve výbavě GLX tedy stojí? Prodejce za ni požaduje 129.000 Kč, což je podle nás ještě docela přijatelná cena. Co si o tom myslíte vy? Napište nám do diskuze.

Lukáš Volšický
Diskuze (18)

Doporučujeme

Avatar - rohYpnol
14. 7. 2024 14:04
Re: Nesmysl
Stav výborný. Jenže naprosto nezajímavá specifikace.
Avatar - rohYpnol
14. 7. 2024 13:57
Re: neuvěřitelný stav
Nesmysl.

Octavia 1 prostě nerezne, protože prostě a jednoduše naddimenzovali zinkování a měla kvalitní plechy. A je úplně edno kde stála a v čem jezdila.

Ano, i Octavia 1 měla místa, kde umí reznout, ale tohle není důsledkem výroby nebo nevhodné konstrukce, ale je to důsledek nevhodné údržby vozu.

Ta místa jsou notoricky známá, spodky blatníků vepředu před prahem, a víčko nádrže. U kombíku pak klasika víko kufru. Jediné řekněme výrobně a konstrukčně nevhodné bylo to řešení kolem víčka nádrže, kde u LX a GLX nebylo plastové nadkolí zpočátku výroby, takže se k hrdlu dostal bordel a pak to vyrezlo.

Ale pokud Octavii majitel udržuje v čistotě, tak je úplně jedno kde jak kolik a v čem jezdí. Suchá garáž je ale samozřejmě vždy klad.
25. 6. 2024 13:32
Nesmysl
A komu že se bude toto prodávat ???
25. 6. 2024 09:40
Octavia 2 rok 2007 100 kW TDI lazlurin a klement
Já mám 17 let starou II Octavii 2.0 TDI Laurin a Klement a at se podíváš jak chceš rez na ni nenajdeš. Najeto 221 tis km. Výjimka jako blázen. Jediné co má jsou na přední kapotě oděrky od kamínků . Jinak nic
Avatar - Barrichello
25. 6. 2024 09:16
Re: neuvěřitelný stav
Já mam XJ8 taky nezrezlý, když to nejezdilo v soli, neshnije to.