Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Zero Motorcycles představuje zcela nový model SR/F

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 28. 2. 2019 • 17:50
29
Zobrazit náhledy (29)
Zero SR/F Zero SR/F Zero SR/F Zero SR/F Zero SR/F Zero SR/F Zero SR/F Zero SR/F Zero SR/F Zero SR/F Zero SR/F Zero SR/F Zero SR/F Zero SR/F Zero SR/F Zero SR/F Zero SR/F Zero SR/F Zero SR/F Zero SR/F Zero SR/F Zero SR/F Zero SR/F Zero SR/F
Kalifornská společnost Zero Motorcycles odhaluje svou čerstvou novinku. Model SR/F představuje prvního zástupce nové generace elektrických motocyklů značky Zero.

Zero Motorcycles, za níž stojí Neal Saiki, bývalý inženýr NASA, který tuto společnost založil v roce 2006, má poměrně rozsáhlou nabídku elektřinou poháněných modelů. Pro modelový rok 2020 ji rozšíří zcela nový stroj s označením SR/F, který se svým starším příbuzným vzdaluje designem i technikou.

Novinka mnohem výrazněji sází na emoce než dosavadní zástupci značky Zero Motorcycles a svým vzhledem může oslovit i příznivce konvenčních motocyklů. Právě jim se přibližuje designem i konstrukci podvozku. Tvar palivové nádrže, sedla či řešení trubkového rámu totiž mohou vzdáleně připomínat například stroje italské značky MV Agusta s jejich úžasnými čtyřválcovými a tříválcovými motory.

Na rozdíl od ní ovšem Zero Motorcycles věří elektřině a nový model SR/F je osazen elektromotorem Z-Force 75-10, disponujícím nejvyšším výkonem 82 kW (111 k) a točivým momentem 190 N.m. Tyto hodnoty míří prostřednictvím ozubeného řemenu přímo na zadní kolo. Potřebnou energii tomuto elektromotoru poskytují lithium-iontové baterie s kapacitou 14,4 kWh.

Zero Motorcycles SR/F pro modelový rok 2020 s pohotovostní hmotností necelých 208 kg má dosahovat maximální rychlosti kolem 200 km/h a jeho dojezd může za ideálních podmínek až přes 250 km. V případě použití přídavné Power Tank může být dojezd až kolem 320 km. Dobíjení na plnou kapacitu u standardního provedení zabere kolem 4,5 hodiny a v případě verze Premium s výkonnější nabíječkou pak kolem 2,5 hodiny. Při použití rychlonabíječky se čas dobíjení může zkrátit až na 1,5 hodiny.

Společnost Zero Motorcycles nabídne nový model SR/F na severoamerickém trhu za ceny od 18.995 amerických dolarů (zhruba 435.000 Kč). Za tuto částku získají příznivci elektrických motocyklů stroj s atraktivním designem, výkonným pohonným systémem a osvědčenými komponenty podvozku značky Showa v kombinaci s brzdovým systémem značky J-Juan. Kontakt s povrchem zemským pak zajistí 17palcová kola obutá do pneumatik Pirelli Diablo Rosso III.

video

video

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud