Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Zero Motorcycles představuje zcela nový model SR/F

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 28. 2. 2019 • 23:27
29
Zobrazit náhledy (29)
Zero SR/F Zero SR/F Zero SR/F Zero SR/F Zero SR/F Zero SR/F Zero SR/F Zero SR/F Zero SR/F Zero SR/F Zero SR/F Zero SR/F Zero SR/F Zero SR/F Zero SR/F Zero SR/F Zero SR/F Zero SR/F Zero SR/F Zero SR/F Zero SR/F Zero SR/F Zero SR/F Zero SR/F
Kalifornská společnost Zero Motorcycles odhaluje svou čerstvou novinku. Model SR/F představuje prvního zástupce nové generace elektrických motocyklů značky Zero.

Zero Motorcycles, za níž stojí Neal Saiki, bývalý inženýr NASA, který tuto společnost založil v roce 2006, má poměrně rozsáhlou nabídku elektřinou poháněných modelů. Pro modelový rok 2020 ji rozšíří zcela nový stroj s označením SR/F, který se svým starším příbuzným vzdaluje designem i technikou.

Novinka mnohem výrazněji sází na emoce než dosavadní zástupci značky Zero Motorcycles a svým vzhledem může oslovit i příznivce konvenčních motocyklů. Právě jim se přibližuje designem i konstrukci podvozku. Tvar palivové nádrže, sedla či řešení trubkového rámu totiž mohou vzdáleně připomínat například stroje italské značky MV Agusta s jejich úžasnými čtyřválcovými a tříválcovými motory.

Na rozdíl od ní ovšem Zero Motorcycles věří elektřině a nový model SR/F je osazen elektromotorem Z-Force 75-10, disponujícím nejvyšším výkonem 82 kW (111 k) a točivým momentem 190 N.m. Tyto hodnoty míří prostřednictvím ozubeného řemenu přímo na zadní kolo. Potřebnou energii tomuto elektromotoru poskytují lithium-iontové baterie s kapacitou 14,4 kWh.

Zero Motorcycles SR/F pro modelový rok 2020 s pohotovostní hmotností necelých 208 kg má dosahovat maximální rychlosti kolem 200 km/h a jeho dojezd může za ideálních podmínek až přes 250 km. V případě použití přídavné Power Tank může být dojezd až kolem 320 km. Dobíjení na plnou kapacitu u standardního provedení zabere kolem 4,5 hodiny a v případě verze Premium s výkonnější nabíječkou pak kolem 2,5 hodiny. Při použití rychlonabíječky se čas dobíjení může zkrátit až na 1,5 hodiny.

Společnost Zero Motorcycles nabídne nový model SR/F na severoamerickém trhu za ceny od 18.995 amerických dolarů (zhruba 435.000 Kč). Za tuto částku získají příznivci elektrických motocyklů stroj s atraktivním designem, výkonným pohonným systémem a osvědčenými komponenty podvozku značky Showa v kombinaci s brzdovým systémem značky J-Juan. Kontakt s povrchem zemským pak zajistí 17palcová kola obutá do pneumatik Pirelli Diablo Rosso III.

video

video

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku