Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Zisk Renaultu kvůli odpisům v Íránu klesl na 39 milionu eur

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 27. 7. 2013 • 14:17
10
Zisk francouzské automobilky Renault za šest měsíců letošního roku prudce klesl na 39 milionů eur (1,01 miliardy Kč) z loňských srovnatelných 734 milionů eur.

Zisk francouzské automobilky Renault za šest měsíců letošního roku prudce klesl na 39 milionů eur (1,01 miliardy Kč) z loňských srovnatelných 734 milionů eur. Za propad mohly odpisy operací firmy v Íránu a další mimořádné náklady, včetně nákladů na restrukturalizaci francouzských továren.

Renault musel v pololetí odepsat celou hodnotu svých operací v Íránu kvůli hrozbě mezinárodních sankcí. Celkové odpisy činily 512 milionů eur. Renault v Íránu montuje auta ze součástek, které do země dováží. Již dříve Renault uvedl, že jeho prodej aut klesl o dvě procenta na 1,3 milionu vozů kvůli slabé poptávce v Evropě, kterou nevyrovnal ani růst v dalších regionech. Příjmy firmy klesly o 0,9 procenta na 20,44 miliardy eur.

Zisk automobilové divize se však téměř zdvojnásobil na 211 milionů eur ze 116 milionů eur před rokem. Firmě pomohl vyšší prodej dražších modelů, ze kterých má vyšší zisk, napsaly agentury AP a Reuters.

ČTK

Témata
Avatar - Emel
30. 7. 2013 17:14
Re: Bída
GM, Ford i Fiat těží z amerického trhu, na kterém Renault není. Aliance Renault-Samsung-Nissan může mít také zisky někde jinde, ono hodnocení koncernů je v dnešní globalizované době dost ošemetná. Každopádně... pokud po nezdařené investici v době krize skončí evropský výrobce v zisku (byť malém až nepatrném), považuju to samo o sobě za úspěch.
Avatar - Ham.
30. 7. 2013 12:00
Re: Bída
Jenže tady se mluví o Renaultu jako koncernu a GM nebo Ford nebo i Fiat jsou v zisku. To že prodělávají v Evropě je jedna věc, ale vydělávají jinde.
Avatar - Emel
30. 7. 2013 09:05
Re: Bída
Jasně, miliarda je de facto nula... to ale znamená, že zaměstnanci dostávají platy, věřitelům se splácí dluhy, probíhají investice, vyvíjejí se nové modely. Jaké zisky vykazuje Opel? Evropská divize Fordu? Peugeot a Citroen? Fiat? Pololetní čísla jsem nehledal a neviděl, ale za Q1 byli všichni výrazně v mínusu.
Avatar - Ham.
29. 7. 2013 17:28
Re: Bída
Miliarda CZK je na takto obrovskou firmu v podstatě nula, a mimo PSA, které je v hlubokém mínusu všichni velcí hráči vydělávají v řádu miliard ovšem Euro, takže za takový hubený výsledek by se akcionáři ostatních velkých automobilek pěkně poděkovali..
Avatar - Emel
29. 7. 2013 16:51
Re: Bída
Co by za to jiní dali, kdyby jim po odpisu nezdařené investice zbyla v době krize miliarda zisku.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku