Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

AMG a Will.I.Am představují Will.I.AMG, dvoudveřové AMG GT s maskou třídy G

Ondřej Mára Ondřej Mára 7. 5. 2022 • 09:23
6
Zobrazit náhledy (6)
Mercedes-AMG "The Flip"

Unikátní koncept vypadá trochu jako podivný kříženec modelů SLS a třídy G, má však pomoci dobré věci.

Po nedávné ukázce dnes automobilka Mercedes-AMG odhalila nový projekt s označením Will.I.AMG, přezdívaný The Flip, na jehož vývoji se podílel známý umělec Will.I.Am již od září loňského roku. Koncept bude slavnostní odhalen na Grand Prix USA v Miami a jeho cílem bude pomoci znevýhodněným komunitám v přístupu ke vzdělání a umění.

Základem projektu Will.I.AMG se stal Mercedes-AMG GT 4dveřové kupé, jehož původní design však prošel zásadní proměnou. Například dva páry dveří byly nahrazeny pouze jedním párem masivních dveří s uchycením vzadu. Jde tedy o tzv. sebevražedné dveře.

Další výraznou proměnou prošla příď, jejíž hranatá maska chladiče s dvojicí kulatých světlometů nezapře inspiraci ikonickým hranatým offroadem Mercedes-Benz třídy G. Zajímavá je však i nižší partie předního nárazníku s výraznými nasávacími otvory a opomenout nelze ani jednoduchý plochý design blatníků a boků, ze kterého vystupuje zakulacená kapota.

Automobilka bohužel neukázala záď vozu ani interiér, dozvěděli jsme se však, že na výrobě projektu Will.I.AMG se podílela společnost West Coast Customs, která již se známým umělcem pracovala na pěti projektech a tento je šestým.

Klasické logo automobilky v masce nahradilo logo medvídka, jehož tlama připomíná právě třícípou hvězdu Mercedesu. Medvídek označovaný jako Bear Witness má být odkazem na kolekci stejného názvu, která bude dostupná v Mercedes-AMG Center v Miami a také on-line.

Část výtěžku z prodeje této kolekce pak půjde na i.am/Angel Foundation, která chce zajistit přístup k vědeckému, technologickému, inženýrskému, uměleckému a matematickému vzdělání znevýhodněným komunitám. Cílem projektu je pomoci znevýhodněným komunitám dostat se z chudoby.

Automobilka bohužel nespecifikovala, jaká pohonná jednotka se ukrývá pod kapotou. Will.I.Am je však tváří značky pro elektrifikaci, což naznačuje, že by se mohlo jednat o plug-in hybridní verzi 4,0litrového motoru V8 o výkonu kolem 830 koní. Známý rapper se přitom nechal slyšet, že do motoru nijak nezasahoval, protože AMG technici jsou ti nejlepší v oboru.

O projektu Will.I.AMG však neslyšíme naposledy. Více informací bychom se mohli dozvědět z šestidílného dokumentu Drive, jehož premiéra je naplánována na filmový festival v Cannes.

Související články

Témata
Články odjinud