Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Android Auto má problémy. Uživatelé po aktualizaci hlásí strasti se zrcadlením

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 11. 9. 2020 • 05:37
9
6
Zobrazit náhledy (9)
Android Auto Android Auto Android Auto Android Auto

Čerstvou novinkou na poli chytrých telefonů je vydání nového operačního systému Android 11. Ten pro Android Auto přináší zásadní novinku, zatím však nefunguje úplně spolehlivě.

Jen pár hodin po instalaci nové verze operačního systému Android 11 hlásí uživatelé nejrůznější trable a strasti. Přitom měla být „jedenáctka“ pro motoristy zásadní novinkou, neboť konečně umožňuje bezdrátové připojení služby Android Auto pro všechna zařízení.

Uživatelé uvádějí, že jim z Android Auto po aktualizaci zmizelo několik funkcí. V srpnu například vývojáři přidali do služby aplikaci Calendar, která však s aktualizací zmizela. Kromě toho si lidé stěžují na chybějící notifikace, na obrazovce telefonu jim nevyskakují nejrůznější upozornění, která dříve fungovala. A úplně spolehlivě nefunguje ani počasí.

Video se připravuje ...

Mezi často zmiňované nedostatky systému patří i nefungující přehrávání hudby. Spotify či YouTube Music jsou sice v Android Auto k dispozici, ale po spuštění skladby není slyšet nic. Vývojáři zatím nevydali žádné oficiální stanovisko, lze ale předpokládat, že už intenzivně pracují na nápravě těchto problémů, protože stížnosti od jednotlivých uživatelů se kupí.

Vzniklé problémy nicméně nesouvisejí s možností používat Android Auto bezdrátově, jelikož stejné trable mají i uživatelé, kteří se připojují prostřednictvím kabelu. Drtivá většina stížností přichází od uživatelů telefonu Google Pixel, protože právě tyto smartphony dostávají nový operační systém jako jedny z prvních. Například Samsung stále zůstává u Androidu 10 a „jedenáctku“ nabídne až závěrem tohoto roku.

Doporučujeme

Témata
12. 9. 2020 19:14
zaklepat
Musim to zaklepat, ale carplay zatim funguje v pohode.
Avatar - Zetti
12. 9. 2020 08:06
Re: Mně
Byt osel je prirozene, ale delat tomu reklamu uz uplne prirozene neni. To uz muze delat jen tuplovany osel
Avatar - zaplosak
12. 9. 2020 07:08
Re: Mně
myslím že to víme chlape... :D
11. 9. 2020 21:03
Re: AA v Android10 to samé
Dneska nová aktualizace AA, zatím to funguje vše v pohodě. V hlasovém ovládání může být problém ta odinstalace aktualizaci aplikace Google. Ta je na to přímo napojená.
11. 9. 2020 17:57
AA v Android10 to samé
Po aktualizaci na Android 10 mám stejné problémy. Vyřešilo to částečně odebrání aktualizací aplikace Google. Ale pouze částečně. Zvuk funguje ze Spotify do doby, dokud neprovedu hovor, potom je to hluché a musím telefon odpojit a znovu připojit... Špatně fixuje polohu ve Waze (Google mapy fungují). Čtení a ovládání hlasem nefunguje vůbec, byť to před aktualizací tak nějak šlo i bez CZ Google Asistenta...

Jako aplikace dobrá a užitečná, ale s každou aktualizací to Google víc a víc zabíjí :no: ;-\
Dokonce už přemýšlím o koupi Iphone, kde to funguje naprosto bezproblémově :'-(