Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Aston Martin DBX: Britové opět lákají na své první SUV. Představí se ještě letos

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 13. 6. 2019 • 13:57
19
3
Zobrazit náhledy (19)
Aston Martin DBX Aston Martin DBX Aston Martin DBX Aston Martin DBX Aston Martin DBX Aston Martin DBX Aston Martin DBX Aston Martin DBX Aston Martin DBX Aston Martin DBX Aston Martin DBX Aston Martin DBX Aston Martin DBX Aston Martin DBX

Ani britská automobilka Aston Martin nechce v době boomu SUV zůstat pozadu. Model DBX je takřka připraven na sériovou produkci.

Kategorie SUV je v posledních letech hitem a zdá se, že tento trend jen tak neskončí. Do výroby sportovně-užitkových vozů už se tedy pouští i značky, od kterých byste to ani náhodou nečekali. Vzpomeňme modely Bentley Bentayga, Lamborghini Urus, připravované SUV Ferrari. A právě Aston Martin DBX.

Novinka britské společnosti se ještě letos oficiálně představí světu. Víme také to, že výrobu obstará továrna v Saint Athanu ve Walesu a produkce bude ve velkém odstartována v roce 2020. Finální vzhled zatím zůstává tajemstvím. Maskování na přiložených fotkách je sice výrazné, základní tvary a charakter připravovaného crossoveru vám ale neuniknou.

Vraťme se ale ještě na okamžik k výrobnímu závodu: nová moderní waleská továrna už vytvořila 200 pracovních míst, při startu sériové produkce tu bude pracovat 550 zaměstnanců. Včetně dodavatelů a dalších podniků kolem se bavíme o 3000 pracovních pozic. V příštím roce tu model DBX bude vznikat jako jediný, o rok později se však připojí elektrická Lagonda.

Zpočátku bude model nabízen se čtyřlitrovým osmiválcem twin-turbo od AMG, ale v průběhu životního cyklu má být nabídka obohacena o V12 vlastní produkce. Počítá se také s příjezdem hybridní varianty s technologiemi Mercedesu a vyloučena není ani ostřejší verze se sportovním charakterem a pořádnou porcí výkonu.

Se stříbrnými šípy toho novinka sdílí opravdu hodně. Nejen elektroniku, ale třeba i vybrané prvky v interiéru. Na rozdíl od konceptu představeného v roce 2015 dostane DBX konvenční karoserii se dvěma páry dveří, tak jak by to u sportovně-užitkového vozu pro rodinu mělo být.

Britská značka slibuje, že maskování definitivně shodí do konce roku. Podle posledních informací bychom však vůz na frankfurtském autosalonu v září vyhlíželi marně. Spíše si budeme muset počkat na druhou polovinu listopadu, kdy se uskuteční autosalon v Los Angeles. Vyloučeno není ani to, že se novinka představí na samostatné akci, aby se Britové u tak důležitého modelu nemuseli dělit o pozornost s ostatními.

Související články

Témata
13. 6. 2019 17:17
trochu pozde
na trhu uz vestina firem predstavila sva SUV, navic todle vypada ze bude pekne hnusny, a to mam ostatni AM rad.
Avatar - Emel
13. 6. 2019 13:26
To není nová Fiesta Active?
To není nová Fiesta Active? :D

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku