Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Aston Martin Vantage Roadster na prvních fotkách. Otevřený krasavec se chystá na příští sezonu

David Bureš David Bureš 8. 10. 2019 • 15:13
25
Zobrazit náhledy (25)
Aston Martin Vantage Aston Martin Vantage Aston Martin Vantage Aston Martin Vantage Aston Martin Vantage Aston Martin Vantage Aston Martin Vantage Aston Martin Vantage Aston Martin Vantage Aston Martin Vantage Aston Martin Vantage Aston Martin Vantage Aston Martin Vantage Aston Martin Vantage Aston Martin Vantage Aston Martin Vantage Aston Martin Vantage Aston Martin Vantage Aston Martin Vantage Aston Martin Vantage

Otevřený Aston Martin Vantage bude sdílet techniku s kupé, což mimo jiné znamená osmiválec původem od AMG.

Aston Martin sice nedávno řešil jisté finanční trable, to však neznamená, že by nějak ulevoval v představování nových modelů. Tento týden představil další společné dílo se Zagatem, DBS GT Zagato, ještě letos odhalí napjatě očekávané SUV DBX a nesmíme zapomínat ani na přípravy modelů Valhalla a Valkyrie. A do toho Aston Martin začal lákat na příchod další novinky, Vantage Roadster.

Příchod otevřeného Vantage se očekával už od debutu kupé v listopadu 2017, až nyní však automobilka zveřejnila jeho první fotografie. Automobil nazvaný Aston Martin Vantage Roadster zatím prezentuje jakožto prototyp, s ohledem na zpracování se však dá očekávat, že sériové provedení bude totožné.

Automobilka zveřejnila několik fotografií otevřeného Vantage, díky nimž jsme vůz poznali ze všech stran. Oproti kupé je samozřejmě největší změnou střecha. Místo klesající linie střechy až k výraznému „kachnímu“ zadečku je tu plátěná střecha s poměrně dlouhou plochou za ní, která se mírně svažuje směrem k zádi. Řešení s poměrně krátkou střechou znamená, že se nemusí ukrývat pod nějaký kryt, ale jen se skládá za záda posádky.

Bližší detaily o mechanismu střechy nebo rychlosti zavírání zatím neznáme, stejně tak Aston Martin neprozradil pohonnou jednotku v útrobách. Je ale takřka jistotou sdílení dvakrát přeplňovaného čtyřlitrového osmiválce o výkonu 375 kW, který využívá už kupé. Jedná se o techniku původem od Mercedes-AMG, která pohání též osmiválcovou DB11 a bude pohánět též připravované DBX, v němž však nabídne dokonce 405 kW.

Zda však bude i pro Roadster dostupný sedmistupňový manuál jako v kupé, je zatím ve hvězdách. Nasazení osmistupňového automatu je však jistotou.

Aston Martin Vantage Roadster se v prodeji objeví na jaře 2020 tak, aby byl včas připraven na příští letní sezonu. Základní cena by se mohla pohybovat okolo 130.500 liber, což je v přepočtu zhruba 3,77 milionu korun.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud