Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Aston Martin zahájil dodávky nových klasiků DB4 GT Zagato Continuation zákazníkům

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 8. 11. 2019 • 19:41
17
Zobrazit náhledy (17)
Aston Martin DB4 GT Zagato Continuation Aston Martin DB4 GT Zagato Continuation Aston Martin DB4 GT Zagato Continuation Aston Martin DB4 GT Zagato Continuation Aston Martin DB4 GT Zagato Continuation Aston Martin DB4 GT Zagato Continuation Aston Martin DB4 GT Zagato Continuation Aston Martin DB4 GT Zagato Continuation Aston Martin DB4 GT Zagato Continuation Aston Martin DB4 GT Zagato Continuation Aston Martin DB4 GT Zagato Continuation Aston Martin DB4 GT Zagato Continuation

Aston Martin představuje první dokončené exempláře DB4 GT Zagato Continuation, které předává jejich majitelům a připomíná, že těchto vozů vznikne pouze devatenáct.

Aston Martin a Zagato letos oslavují 60 let od zahájení spolupráce a druhá jmenovaná společnost k tomu přidává i 100 let od svého založení. Významná jubilea tyto dvě spolupracující firmy oslavují prostřednictvím „balíčku“ DBZ Centenary Collection, jehož součástí jsou dva vozy, z nichž má být každý vyroben v pouhých devatenácti exemplářích.

Prvním z této dvojice automobilů je Aston Martin DB4 GT Zagato Continuation, který oživuje slavný původní model z počátku šedesátých let dvacátého století a druhým pak Aston Martin DBS GT Zagato, stojící na základech současného modelu DBS Superleggera.

Aston Martin DB4 GT Zagato Continuation byl odhalen již v červnu letošního roku a první exemplář byl představen i během slavných 24 hodin Le Mans. Britská automobilka následně nechala prostřednictvím série fotografií nahlédnout do výroby vozů pro zákazníky a nyní představuje první vozy, které jsou připraveny na předání jejich majitelům.

Odborníci z Aston Martin Works v Newport Pagnell v současnosti při výrobě DB4 GT Zagato Continuation využívají kombinace těch nejlepších výrobních technologií současnosti i výrobních postupů z minulosti. Každý z nově postavených vozů je výsledkem zhruba 4500 hodin pečlivé práce.

Karoserie například vznikají za pomoci digitálního modelu, jednotlivé hliníkové kusy jsou však opracovávány ručně a to za použití postupů a technologií, na jejichž zdokonalením se podíleli technici z oborů technických i uměleckých. Pod lehkou hliníkovou karoserií je ukryt lehký trubkový rám, který vzhledem k závodním kořenům vozu dostal i certifikaci FIA.

Ne všechno ale zůstává zcela originální. Z menších detailů lze zmínit například kůží potažená sedadla, jejichž základ je vyroben z karbonu. Ještě větší změna se však odehrává pod kapotou, kde je místo 3,7litrového řadového šestiválce uložen 4,7litrový řadový šestiválec. Nově vyrobené vozy tak nabídnou nejvyšší výkon 291 kW (396 k), o jehož přenos na zadní kola se stará čtyřrychlostní manuální převodovka.

Aston Martin DB4 GT Zagato Continuation míří spolu s moderním DBS GT Zagato k zákazníkům v rámci DBZ Centenary Collection, jejíž cena se má pohybovat okolo šesti milionů britských liber, což je zhruba 170 milionů Kč. Zákazníkům ovšem nebudou oba vozy dodány společně, ale postupně a jako první jsou předávána kupé DB4 GT Zagato Continuation, zatímco model DBS GT Zagato má být vyráběn v příštím roce.

Zdroj: Aston Martin Lagonda

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku