Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Audi údajně chystá velké SUV Q9. Má mít spalovací motory, jako jedno z posledních

Filip Melich Filip Melich 15. 8. 2022 • 14:26
23
17
Zobrazit náhledy (23)
Audi Q7 competition plus Audi Q7 competition plus Audi Q7 competition plus Audi Q7 competition plus Audi Q7 competition plus Audi Q7 competition plus Audi Q7 competition plus Audi Q7 competition plus Audi Q7 competition plus Audi Q7 competition plus Audi Q7 competition plus Audi Q7 competition plus Audi Q7 competition plus Audi Q7 competition plus Audi Q7 competition plus Audi Q7 competition plus Audi Q7 competition plus Audi Q7 competition plus

Dle nejnovějších zpráv automobilka Audi svým americkým dealerům potvrdila příchod velkého luxusního SUV se třemi řadami sedadel. Spekulace hovoří také o elektrickém MPV.

Mercedes-Benz nabízí vrcholné SUV už nějakou tu dobu a aktuálně jej označuje jako třídu GLS. Ještě pod původním názvem GL jeho produkce začala v roce 2006. Konkurenční BMW se do stejné třídy vydalo až v roce 2018, a to představením modelu X7. Nyní je tedy z německého prémiového tria řada na automobilce Audi.

Informace o příchodu velkého SUV se čtyřmi kruhy ve znaku, které by se mohlo jmenovat Q9, se objevují už téměř deset let. Dřívější šéf značky, Rupert Stadler, kolem roku 2013 hovořil o tom, že Audi podobně velké SUV chce. Automobilka si mezitím také stihla zařídit ochrannou známku na označení Q9. Spekulace o jeho příchodu tedy nejsou novinkou.

Kolegové z Automotive News nyní přišli s informací, že američtí prodejci Audi byli informováni o příchodu velkého SUV se třemi řadami sedadel, a to v průběhu roku 2025. Údajně by ještě mělo být primárně poháněno spalovacími motory, což z něj udělá jedno z posledních Audi uvedených na trh s motorem na fosilní paliva – od roku 2026 totiž všechny novinky značky mají být poháněné elektřinou.

Audi sice oficiálně plány na model Q9 nepotvrdilo, ale vzhledem ke krokům konkurence i k oblibě luxusních SUV této velikosti, by jeho příchod dával smysl. Velká SUV jsou populární například v USA nebo Číně, což jsou pro Audi důležité trhy.

Když už je řeč o Číně, jde o jeden z trhů, kde jsou stále oblíbená MPV. Spekuluje se tedy o tom, že by Audi mohlo pro tamní trh připravovat elektrické MPV vycházející z konceptu Urbansphere, který byl odhalen letos v polovině dubna. Ale stejně jako model Q9, ani tato novinka zatím nebyla značkou oficiálně potvrzena.

Video se připravuje ...

Doporučujeme

Témata
17. 8. 2022 13:56
Re: 4,0 TDI
Pokud máte opravdu rád auta, tak toto nemůžete myslet vážně.
Avatar - Hammunasakra
16. 8. 2022 18:42
Re: 4,0 TDI
to už není sranda = proč myslíš že daleko VĚTŠÍ VÝROBCI V8 = od nafty V8 postupně odešli?

do kombíku https://www.alpina-automobiles.com/…echnische-daten/ o čtvrtinu menší objem 408 koní 800 Nm
Avatar - Hammunasakra
16. 8. 2022 18:35
Re: Q9 - trochu mi uniká jeho smysl
No není zač = a vysvětlíš čím? ;-)

tedy CO z toho si (zatím) nevěděl? :-O ;-)

svět potřebuje další autobus s VYNUCENĚ dotovaným provozem = nejhorší typ karoserie ZÁVISLÝ na zvýhodňování paliva :yes: :D

je to (vlastně) SRANDA :-!
16. 8. 2022 17:03
Re: Q9 - trochu mi uniká jeho smysl
Za mě je i Q7/Q8 obrovská kráva, ale když se to prodá a někdo to nutně potřebuje…

EDIT: jen 4 palce dolu? Jsem zklamán. Redakce by se měla víc snažit. Dostal jsem je hned, jak jsem to uložil. Divný… vypadá to systémově…
16. 8. 2022 17:01
Re: Q9 - trochu mi uniká jeho smysl
Ty bys mě rozesmál :-[]