Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Auta na náplavce 2019: Bitva o Zlatý volant

Svět motorů Svět motorů 3. 8. 2019 • 10:32
42
1
Zobrazit náhledy (42)
Lexus RX Lexus RX Lexus RX Lexus RX Lexus RX Lexus RX Lexus RX Lexus RX Lexus RX Lexus RX Test - Toyota Corolla Test - Toyota Corolla Test - Toyota Corolla Test - Toyota Corolla Test - Toyota Corolla Test - Toyota Corolla Test - Toyota Corolla Test - Toyota Corolla Test - Toyota Corolla Test - Toyota Corolla Test - Toyota Corolla Test - Toyota Corolla Test - Toyota Corolla Test - Toyota Corolla Test - Toyota Corolla Test - Toyota Corolla Test - Toyota Corolla Mitsubishi ASX Mitsubishi ASX Mitsubishi ASX Mitsubishi ASX Mitsubishi ASX Mitsubishi ASX Mitsubishi ASX Mitsubishi ASX Mitsubishi ASX Mitsubishi ASX

Příznivci světa na čtyřech kolech budou mít na sklonku prázdnin dostaveníčko na vltavských březích v Praze, kde proběhne třetí ročník výstavy Auta na náplavce.

Originální přehlídku toho nejnovějšího, co je na automobilovém trhu k mání, nebo bude ke koupi v nejbližší době, pořádá náš časopis od čtvrtečního odpoledne 29. srpna až do nedělního večera 1. září.

Tři přivezou dvě

V minulých článcích jsme si představili, co budou vystavovat čeští a korejští výrobci. Dnes se zaměříme na některé automobilky ze země vycházejícího slunce. Mitsubishi se třemi diamanty ve znaku přiveze na smíchovskou stranu vltavského břehu mezi Železničním a Palackého mostem hned dvě české výstavní premiéry. Asi největším lákadlem bude zmodernizovaná verze oblíbeného SUV ASX s novým dvoulitrovým motorem a převodovkou CVT. ASX bylo vždy v našich končinách nejprodávanějším modelem značky. Celosvětovým bestsellerem Mitsubishi je velký dříč pick-up L200 a na náplavce bude k vidění jeho úplně nová, zásadně přepracovaná generace.

Toyota to nevzdává

Průkopníkem nových, ekologičtějších pohonů je největší japonská automobilka Toyota. Ta se zúčastnila výstavy poprvé loni a celou expozici tehdy pojala jako podporu prodejů hybridních aut. Možná si vzpomínáte na modré parkovací zóny vyznačené na náplavkové dlažbě. Měly jasně napovídat, že s hybridy v Praze budete parkovat všude a zdarma. No, čas oponou trhl, noví vládcové Prahy veškeré výhody pro hybridy dost nepochopitelně ze dne na den zrušili, ale víru Toyoty v čistší zítřky nezměnili. Ona sama nevěští velkou budoucnost elektromobilům a hybridy bere pouze jako přechodový stupínek k vodíkovým palivovým článkům, jimž věří nejvíce. Ve společné expozici Toyoty a její luxusní odnože Lexusu tedy budou k vidění hlavně ekologická auta. My si troufneme předpovědět, že největší pozornost na sebe ale stejně strhne auto z úplně jiného břehu: sportovní Toyota Supra.

U Vltavy se bude závodit

Konstatovat, že náplavku letos doplní automobilové klání, by většinu lidí asi vyděsilo. Kde tam chcete závodit? Ve stanu přece! Svět motorů je dlouhá léta partnerem ankety o nejlepší automobilové a motocyklové jezdce Zlatý volant. Ta se letos rozroste o další kategorii: Simracing. Tedy pro nejlepší závodníky na simulátoru. Vybrána je hra RaceRoom Racing Experience, trať na Autodromu Most a vozy ADAC GT Masters. Pojede se pochopitelně na čas. Náplavka bude místem, kde se seriál rozběhne. Jezdit se bude po celou dobu trvání výstavy. Následně bude trenažér umístěn až do konce listopadu v pražském obchodním centru Arkády Pankrác. Deset nejrychlejších závodníků se počátkem února utká ve finále. Výsledky pak budou vyhlášeny při slavnostním večeru Zlatý volant 6. února v pražském multifunkčním centru Cubex. Vítěz získá závodní licenci a titul Zlatý volant, stříbrné místo vynese 10.000 Kč a bronz bude odměněn poukazem na kurz sportovní jízdy na Autodromu Most.

Jaká auta přivezou

Mitsubishi

  • Mitsubishi ASX
  • Mitsubishi L200

Toyota

Lexus

Program

Čtvrtek 29. srpna

16.00 Otevření výstavy

19.45 Slavnostní zahájení

20.00 Koncert kapely Mirai

22.00 Ukončení 1. dne výstavy

Pátek 30. srpna

10.00 Otevření výstavy

20.00 Koncert Thoma Artwaye

22.00 Ukončení 2. dne

Sobota 31. srpna

10.00 Otevření výstavy

11.00–16.00 Besedy a autogramiády

20.00 Koncert kapely Mandrage

22.00 Ukončení 3. dne

Neděle 1. září

10.00 Otevření výstavy

11.00–16.00 Besedy a autogramiády

18.30 Ukončení výstavy

Související články

Témata
Avatar - 3_diamanty
3. 8. 2019 22:21
L200
no uz tento mesiac oficialne vstupi "nova" L200 na europsky trh ... akurat stale neviem ci tam dostane mensiu 2,2ku z outlandera alebo sa im nadalej tam podari udrzat tu vacsiu 2,4ku.. ale to asi uz nepodari.... kazdopadne pomoct by autu mal aj novy 6st automat.... skoda ze mitsu akosi stale neposkytuje nejake blizsie informacie o "novej" L200 tej pre europu a pritom jej prichod do eu je uz len otazka najblizsich dni ( napriklad v azii a australii sa uz davno predava a tam ma nadalej tu 2,4ku ) ... ale tak japonci no... klasika .. niektore veci sa od nich clovek dozvie doslova az priamo na "vlastne oci" v case prichodu na dany trh.. ani o den skor ...

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku