Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Automobilka Daimler čeká za loňský rok pokles zisku o polovinu

ČTK ČTK 25. 1. 2020 • 07:57
39
20
Zobrazit náhledy (39)
Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC

Německý výrobce luxusních aut Daimler varoval, že provozní zisk za loňský rok mu zřejmě klesl o polovinu. Je to už třetí varování týkající se výše zisku za loňský rok, které vlastník značky Mercedes-Benz zveřejnil.

Důvodem propadu jsou dodatečné náklady spojené se vyšetřováním kauzy aut s naftovým motorem, vysokými investicemi do elektrických vozů a problémy s výrobou.

Zisk před zdaněním a úroky (EBIT) se podle nového odhadu firmy za loňský rok snížil na 5,6 miliardy eur (140,7 miliardy Kč). Předloni činil 11,1 miliardy eur.

Po předběžném zhodnocení Daimler zjistil, že bude muset pravděpodobně počítat s dodatečnými výdaji na správní a soudní řízení v souvislosti s emisemi naftových vozů v částce 1,1 miliardy až 1,5 miliardy eur. Automobilka už kvůli očekávaným nákladům v souvislosti se skandálem vyčlenila za loňský rok do rezerv 1,6 miliardy eur, uvedla agentura DPA.

Loňský rok byl pro automobilku obtížný kvůli obchodním sporům a zpomalení na globálníma automobilovém trhu. Potíže při výrobě pak měly negativní dopad na výrobu jejích důležitých sportovně-užitkových modelů. Daimler navíc musel v Německu svolat tisíce vozů s naftovým motorem, přestože roky tvrdí, že jeho motory splňují emisní pravidla a odmítá, že by používal stejný nelegální software jako Volkswagen.

Slabý zisk je také v kontrastu s prodejem aut. Loni společnost prodala 2,34 milionu osobních aut Mercedes-Benz a devátým rokem za sebou byl její prodej rekordní. Patří tak mezi největší výrobce luxusních aut na světě.

Související články

Témata
29. 1. 2020 20:18
Re: Je to teprve začátek
Jsem nekuřák, ale myslím že ta poslední věta je úplná blbost. Pokud by platila, asi nenajdeme moc věcí, o kterých by se nedalo říct, že nejsou pro hlupáky.
Avatar - autoczimport
29. 1. 2020 15:05
test admin
test admin
29. 1. 2020 14:59
test
to je pěkná ***ina
29. 1. 2020 14:48
Re: vysoké výdaje, nižší zisk
reakce - test :yes:
29. 1. 2020 14:41
Nový příspěvek
zkouška test :-) ;-) :-| ;-\ :-(

editace

uprava :yes:

https://nw.api-dev.mimibazar.cz/

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud